Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu da medya üsleri

Gülen’in isteği ile Üsküdar’da kurulan FETÖ’nün medya üssü de deşifre oldu. Burada barınan öğrencilerin medyaya yerleştirildiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Bu da medya üsleri
FETÖ'nün istekleri doğrultusunda hareket eden, darbe girişimine kalkışan medya mensuplarının buluşma yeri olan yurdu SABAH görüntüledi. Medya üssü, Fetullah Gülen'in özel isteği ile kuruldu. Üsküdar Selanikliler Sokağı'nda yer alan Özel Mavera Yükseköğretim Öğrenci Yurdu'nda medya kurumlarını ele geçirmek için planlar yapıldığı, örgüt üyeleri arasından birçok gazete ve televizyon kanalına militan sokulduğu ortaya çıktı. İddiaya göre FETÖ, gazeteci görünümlü ajan olarak SABAH, atv, Cnn Türk, Kanal D, Habertürk, Radikal ve diğer kanal ve gazetelere birçok eleman soktu. Medyaya yönelik ikinci dalga operasyonunda haklarında gözaltı kararı verilen 42 şüpheliden bazılarının FETÖ'nün bu üssünde talimat aldığı ve medyaya yerleştirildiği tespit edildi. Medya kurumlarına konulan örgüt üyelerinin, girdikleri kurumun siyasi yapısına göre yaşam biçimi seçtikleri, sosyal edinerek hayat görüşlerini ve yaşamlarını değiştirdiği belirtildi.

BAYRAK VE ATATÜRK RESMİ ASIP KAÇTILAR
Darbe girişiminin başarısız olmasıyla FETÖ'nün medya üssünün boşaltıldığı, deşifre olmamak için de binaya Türk bayrağı ile resimleri astıkları görüldü. FETÖ medya yapılanma üssü önünde zaman lüks araçların park ettiği, himmet adı altında haraç gecelerinin de düzenlendiği ileri sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu da medya üsleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN