“Genelkurmay ve MİT Cumhurbaşkanlığı’na bağlansın”

Giriş Tarihi: 29.7.2016
“Genelkurmay ve MİT Cumhurbaşkanlığı’na bağlansın”
Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve Başkanlık Divanı üyelerini kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen ziyarete, AK Parti, ve 'li üyeler katılırken HDP, üçlü zirveye çağrılmadıkları gerekçesiyle Başkanlık Divanı'nın Erdoğan'ı ziyaretine katılmadı. Kahraman darbe girişimi gecesi Meclis'te yaşananları anlatırken Cumhurbaşkanı'na da geçmiş olsun dileğinde bulundu. CHP'li Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi demokrasinin önemine değinerek her türlü darbeye karşı olduklarını söyledi. AK Partili, CHP'li ve MHP'li üyeler siyasi partiler arasındaki diyalog ve işbirliğinin önemine dikkat çekerek "Bize bizden başka dost yok, bu işbirliği ve diyalog devam etmeli" görüşünü dile getirdi.

ERDOĞAN TEŞEKKÜR ETTİ
Erdoğan ise darbe girişimine karşı sergiledikleri tutum ve dik duruşları nedeniyle TBMM ile siyasi partilere teşekkür etti. Erdoğan, "Genelkurmay ve MİT'in Cumhurbaşkanlığı'na, kuvvet komutanlıklarının da Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanması yönünde düşünce var. Muhalefet bu yöndeki anayasa değişikliğini desteklerse bu yapılabilir" dedi. Bu arada Erdoğan, normalleşme sürecine hızla ve kısa sürede girmek istediklerini de söyledi.

?SÜRPRİZ ZİYARET
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün öğle saatlerinde, Ankara'da devam eden Osmanlı Camisi inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Erdoğan, cami inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra işçilerle bir süre sohbet etti, ardından hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan, bu sırada bir işçinin cebindeki sigara paketini alarak, sigarayı bırakma sözü aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Genelkurmay ve MİT Cumhurbaşkanlığı’na bağlansın”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN