Kumpas ailesi!

Tuğamiral Hasan Kulaç, Kurmay Albay Ömer Kulaç ve Yargıtay Üyesi Hüseyin Kulaç kardeşler de tutuklandı.

Giriş Tarihi: 29.7.2016 11:26 Güncelleme Tarihi: 29.7.2016 11:37
Kumpas ailesi!

Hüseyin Kulaç'ın eşinin ağabeyi ise Ergenekon ve Oda TV gibi kumpas davalarının savcısı olan eski İstanbul CumhuriyetBaşsavcıvekili Cihan Kansız.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ikmal Daire Başkanı Tuğamiral Hasan Kulaç ve Yargıtay15. Hukuk Dairesi Üyesi Hüseyin Kulaç Ankara'da, Kurmay Albay Ömer Kulaç 'de yakalanarak tutuklandı.

FETÖ ile bağlantılı oldukları ileri sürülen Kulaç kardeşlerin, Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Amirallere Suikast gibi davaların ardından meslekte hızla yükseldikleri iddia ediliyor. Kulaç kardeşlerin bir diğer bağlantısı ise yurtdışına kaçan Cihan Kansız. Yargıtay Üyesi Hüseyin Kulaç, Ergenekon ve Oda TV gibi kumpas davalarının savcısı olan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Cihan Kansız'ın kız kardeşiyle evli.

2016 YAŞ TOPLANTISINDA ALINAN KARARLAR AÇIKLANDI

ÖZTÜRK'Ü SUÇLADI

Tutuklanan Tuğamiral Hasan Kulaç ifadesinde, "Tuğgeneral İrfan Arabacı 'Emir komuta zinciri içinde ülke genelinde sıkıyönetim ilan edildi' dedi. Derhal birliğe gelin' diye mesaj çekti. Benim için Fetullah Gülen ilkokul mezunu bir vaizdir. Ben işyerindenamaz kılmam, ancak evime gittiğimde namazlarımı kılarım. Bu darbe girişimini Akın ve ekibinin gerçekleştirdiğini düşünüyorum. Fetullah Gülen yapılanmasıyla irtibatlı olabilirler" demişti.

SIKIYÖNETİM KOMUTANI

Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç'ın ismi, sıkıyönetim komutanı olarak darbecilerin listesinde yer alıyordu. Ömer Kulaç aracıyla Nevşehir'e kaçarken polis tarafından fark edilmiş, polisin dur ihtarına uymayarak çatışmaya girmiş ve yakalanmıştı.

Kardeşlerden Hüseyin Kulaç ise en genç Yargıtay üyelerindendi. Kumpas davalarının ardından Yargıtay üyeliğine seçilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumpas ailesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN