Darbe girişiminin ları tasnif ediliyor

Giriş Tarihi: 30.7.2016 02:02
Darbe girişiminin silahları tasnif ediliyor

Emniyet Müdürlüğünde, FETÖ üyesi askerlerce 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde kullanılan ve mühimmatın tasnifine başlandı. Vatandaşlar ve emniyet güçlerince darbe girişimine katılan askerlerden ele geçirilen biksi, doçka ve MG3 gibi ağır makineli tüfeklerin yanı sıra bu silahlara ait mühimmat ve malzemeler, sayımın ardından TSK'ya teslim edilecek. Tasnif işlemlerinin ardından silahları kullanan kişilerin tespitine geçilecek.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi askerlerce 15 Temmuz gecesi darbe teşebbüsünde kullanılan ve mühimmatın tasnifine başlandı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin, teşebbüsünün ardından sürdürdüğü soruşturma devam ediyor.

SİLAH VE MÜHİMMATLAR TOPLANDI

Bir taraftan darbe girişimine karıştıkları belirlenen zanlıların sorgu ve adliyeye sevk işlemleri yapılırken, diğer taraftan 15 Temmuz'da FETÖ üyesi askerlerce kullanılan ve sonrasında gerek vatandaşlar gerekse güvenlik güçlerince ele geçirilen silah ve mühimmatlar toplandı.

Ele geçirilen silahlar arasında MG3, biksi, doçka gibi ağır silahların yanı sıra HK33, G1, G3, kalaşnikof, glock, MP5 ile bunlara ait çok sayıda mühimmat, yangın çıkarma ve zırh delici özelliği olan 25 milimetrelik top mermileri bulunuyor.

FETÖ'CÜ HAİNLERİN DARBE GİRİŞİMİ SIRASINDA VERDİĞİ TALİMATLAR KAN DONDURDU

KESKİN NİŞANCI DÜRBÜNLERİ, KASATURALAR...

El konulanlar içinde özel kuvvetler tarafından kullanılan İsrail yapımı tavor marka otomatik silah da yer alıyor. Hücum yelekleri, kasaturalar, gaz maskeleri, keskin nişancı dürbünleri de tasnifi yapılan malzemeler arasında bulunuyor. Silah ve mühimmatın tasnifine başlandığı, sayım işlemlerinin ardından bunların Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim edileceği öğrenildi.

TASNİFİN ARDINDAN KULLANANLAR TESPİT EDİLECEK

Yetkililer, her bir silahın TSK'da kaydının bulunduğunu belirterek, tasnif işlemlerinin ardından silahları kullanan kişilerin de tespit edileceğini söyledi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 15 Temmuz'da FETÖ üyeleri tarafından düzenlenen darbe girişiminin ardından 700 kişilik ekiple 24 saat esasına göre görev yapıyor.

Yaklaşık 2 haftadır 2 bin 400'ün üzerinde zanlıyı sorgulayan ve adli makamlara teslim eden ekipler, bu süre zarfında ev ve iş yeri araması, silahların toplanması, görüntülerden şüphelilerin tespiti gibi görevleri de yerine getiriyor.

DARBECİ ASKERLERİN YENİ FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

İŞTE HAİN YAVERE TAKILAN O KORDONUN ANLAMI

DARBECİLERİN HALKA ATEŞ AÇTIĞI O AN!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe girişiminin silahları tasnif ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN