Erdoğan o 'a inişinin detaylarını anlattı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz si gerçekleştirilen darbe girişiminde 'a nasıl geldiğinin detaylarını anlattı. Erdoğan, "İstanbul Emniyet Müdürü'nü aradım ve 'kuleyi kaç dakikada temizlersin' dedim. O da '10-15 dakikada temizlerim' dedi. Sağolsun temizlediler ve pist aydınlatıldı." dedi

Giriş Tarihi: 31.7.2016 02:43
Erdoğan o gece İstanbul'a inişinin detaylarını anlattı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz si uçağının 'a inişini şu şekilde anlattı;

DÖRT AYRI NOKTADA ASLINDA HAZIRLIĞIMIZ VARDI

"Helikopterdeki pilotum yıllardır benim yanımda. 'Buradan Dalaman'a kaç dakikada gidersin?' dedim. Pilotum 'Ben yakıtım bitene kadar bunlara yakalanmam' dedi ve hemen biz ailece havalandık. Dört ayrı noktada aslında hazırlığımız vardı. Dört ayrı noktada da uçaklar bizi bekliyordu. Dalaman, Bodrum, Çıldır, İzmir...

Erdoğan: Demokrasi nöbetini önümüzdeki Pazar taçlandıralım

Bu arada İstanbul ile irtibatımız devam ediyordu ama pilot da bizim nereye uçağımızı bilmiyordu. Pilota 'Sen bunun ortalamalasını al, uç' dedim. Pilot benim yıllardır bildiğim pilot. Daha sonra farklı bilgiler geldi. Kendisine 'pist ne alemde' dedim. 'Pist karartılmış' dedi. Meğerse kule işgal altında.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BATI'YA: DÜRÜST OLUN

'10-15 DAKİKADA TEMİZLERİM'

İstanbul Emniyet Müdürü'yle irtibat kurduk. 'Kaç dakikada temizlersin' dedim. '10-15 dakikada temizlerim' dedi. Sağolsun temizlediler. Pist aydınlatıldı. Biz zaten devam ediyorduk. Aydınlatılmasa da inecektik.

BEN SİZİ RİSKE EDEMEM DEDİ

Ben pilota yalnız şunu sordum: 'Sen karanlık haliyle de inebilir misin?' 'İnerim ama sizi riske edemem' dedi. 'Niye' dedim. 'Oraya bir unsur koyabilirler' dedi, kamyon olur, tank olur. Bizim uçağımız çok kısa mesafede havalanabilen bir uçak. 'Ben sizi riske edemem' dedi. 'Yakıtın ne kadar' dedim. Üç dört saatlik yakıtım var dedi. Kendi zaten farlarıyla bunu yapabileceğini söyledi. İndik ama indiğimiz andan itibaren uçaklar alçak uçuş yapıyorlardı. Bu alçak uçuşlar tabi ses hızının üzerine çıkınca ciddi sesi oluyordu. Yanımda torunlarım vardı ve ürküyorlardı."

Erdoğan o gecenin detaylarını anlattı!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan o gece İstanbul'a inişinin detaylarını anlattı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN