Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalın'dan 'nın kararına sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan, bugün Köln'deki mitinge Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın videokonferans ile katılmasının Alman makamları tarafından engellemesiyle ilgili açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 31.7.2016 13:50 Güncelleme Tarihi: 31.7.2016 16:29
Kalın'dan Almanya'nın kararına sert tepki

Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, mitinge videokonferans yoluyla katılımının engellenmesine ilişkin, "'nın Köln kentinde farklı siyasi parti temsilcileri, onlarca STK ve binlerce Türk ve Alman vatandaşının katılımıyla yapılacak olan 'Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi'ne Sayın CumhurbaşkanımızRecep Tayyip Erdoğan'ın videokonferans yoluyla katılmasının Alman makamları tarafından engellenmesi yoluna gidilmesi, kabul edilemez bir durumdur." ifadelerini kullandı.

Kalın'ın sözleri şöyle:

-Bugün 'nın Köln kentinde farklı siyasi parti temsilcileri, onlarca STK ve binlerce Türk ve Alman vatandaşının katılımıyla yapılacak olan 'Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi'ne Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın videokonferans yoluyla katılmasının Alman makamları tarafından engellenmesi yoluna gidilmesi, kabul edilemez bir durumdur.

Almanya'nın 'Terör' çelişkisi

ALMANYA'DAN SKANDAL KARAR!

MİLLETİMİ ENGELLENMESİNİN GERÇEK SEBEBİNİ MERAK EDİYOR

-FETÖ'nün darbe girişimini büyük bir kahramanlık hikayesi yazarak boşa çıkartan milletimizin Cumhurbaşkanı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının Alman yerel makamları ve Anayasa Mahkemesi tarafından engellenmesinin gerçek sebebini merak ediyor, Alman makamlarının tatmin edici bir izahta bulunacağını umut ediyoruz.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ, TERÖR ÖRGÜTÜ YANLILARINA KARŞI ALINMALIDIR

-Geçmişte bölücü terör örgütünün eylem ve gösterilerine sessiz kalan makamların, darbe karşıtı bir demokrasi mitingini 'şiddet olayları çıkabilir' gibi bir gerekçeyle zan altında bırakmaya ve engellemeye çalışması kabul edilemez. Güvenlik tedbirleri, demokrasi mitingini düzenleyenlere değil, terör örgütü yanlılarına ve demokrasi karşıtı provokatörlere karşı alınmalıdır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalın'dan Almanya'nın kararına sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN