Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıfır kilometre devlet yapılanması

Devletin yeniden yapılandırılması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni TSK modelini de açıkladı: Bütün askeri liseler kapatılacak. Milli Savunma Üniversitesi kurulacak. Genelkurmay ve MİT Cumhurbaşkanlığı’na bağlanacak

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Sıfır kilometre devlet yapılanması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) yuvalanmış FETÖ'cülerin kanlı darbe girişiminin ardından Türk televizyonlarında ilk kez ATV-aHaber ortak yayınına katılarak, SABAH yazarları Hilal Kaplan ve Melih Altınok'un sorularını cevaplandırdı. "Sıfır kilometre devlet yapılanması ile yürümeliyiz" diyen Erdoğan, TSK'da yapacakları reform ile artık darbe üretilemeyeceğini kaydetti. Erdoğan, "Bu son çıkaracağımız paketle Silahlı Kuvvetlerimiz çok daha güçlü bir hale gelecek" dedi. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

ŞANLI MÜCADELE:
Dünyanın hiçbir yerinde demokrasi mücadelesini bu kadar şanlı veren ülke tanımadım.

AYIKLAMALAR YAPILACAK:
Devletin yeniden yapılanması, silahlı kuvvetlerin yeniden yapılanması, bütün bunlarla beraber bu ayıklamaların yapılması gerekiyor. Bununla beraber sıfır kilometre devlet yapılanması ile yürümemiz gerekiyor. Bugün yeni bir hazırlığı yaptık. Sayın Başbakan, Milli Savunma, İçişleri bakanları çalışmasını yürütüyor. Bugün, yarın o da yayınlanacak. Okullar meselesi büyük önem arz ediyor. Askeri okullar kapatılacak. Tüm liselerden, mesleki dengi okullardan Harp Okulu'na giriş olacak.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ:
Harp Okulları'nın üzerinde bir çatı oluşacak. O da Milli Savunma Üniversitesi kurulacak. Bu üniversitenin altında Kara, Hava, Deniz Harp Okulu olacak. Orada kurmay, kıdem bunların gidiyor. Hepsi lisans öğrencisi. Lisansüstü kurmaylık yerine geçmiş olacak. Harp Akademileri'nin yerine lisans üstü eğitim getiriyoruz. Mesleki noktada kadrolara ihtiyaç var. Astsubay meslek yüksek okulları gibi, onu getireceğiz. Akademisi'ne muadil bir de Jandarma Akademisi kurulacak. Jandarma Akademisi ciddi eleman yetiştirme merkezi olacak.

BÜYÜK İHANETLER YAPILDI:
Bütün askeri hastaneler Bakanlığı'na bağlanacak. Burada öyle ihanetler yapıldı ki sapsağlam evlatlarımız çürüğe çıkarıldı. Çürükler de sağlam diye gösterildi. Tersaneler Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanacak. 4 senede bir fırkateyn üreteceğinize 2.5 yılda üretebilirsiniz.

ASKERİ YARGIDA DEĞİŞİM:
Bu son çıkaracağımız paketle Silahlı Kuvvetlerimiz çok daha güçlü bir hale gelecek. Kuvvet Komutanlarımızın hepsi Milli Savunma Bakanımıza bağlanacak. Muhalefet liderleriyle de görüşmeler yapılacak. Onlarla da küçük bir Anayasa paketi gerçekleşebilirse Genelkurmay Başkanlığı ve MİT Cumhurbaşkanlığı'na bağlanacak.

DEMOKRASİ NÖBETİNİ YENİKAPI'DA TAÇLANDIRALIM:
Demokrasi nöbetini önümüzdeki hafta Pazar günü (7 Ağustos) Yenikapı'da taçlandıralım. Orada bütün silahlı kuvvetlerimizin komuta kademesi, sanatçı sporcu, tüm siyasi partilerin lider kadrolarını da davet edelim. Oradan tüm Türkiye'ye mesajımızı verelim.

İMAME DAĞILIRSA TESPİH DAĞILIR
Olay sadece şahsımla başlayıp biten bir olay değil darbelerin hedefinde her zaman liderler vardır. Bize bir hocamın şöyle bir nasihati vardı. O çok manidardır. Cebimde bir şehit tespihi var. Güneydoğu'da şehit olmuş bir polis kardeşimizin eşi bana vermişti. Buranın adı imame. 'Bu imame dağıldığı zaman bütün tespih dağılır' derdi. Bunlar 'Önce liderin işini bitirelim' dediler. Sonra asıl hedef millet. Ve Türkiye Cumhuriyeti devletini ele geçirmek, işgal etmek. Bunlar idam da yapar, insan da keser, sallandırırlar. Her şeyi yaparlar. Bunların faili meçhulleri çok. Darbe girişiminin 1 numarası hiç şüphem yok ki Fetullah Gülen'dir. Amerika bu adamı bize vermeli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıfır kilometre devlet yapılanması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN