Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suikast timindeki herkes FETÖ mensubuymuş

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Suikast timindeki herkes FETÖ mensubuymuş
TSK içindeki FETÖ üyesi lerin 15 Temmuz 'daki darbe girişimi sırasında Marmaris'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyen Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timinde yer alan ve kaçtıktan sonra yakalanan 7 asker arasındaki Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü'nün 'cemaat imamı', 'Paşa' lakaplı Astsubay Zekeriya 'nun ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde tüm suçlamaları kabul eden Kuzu, saldırıda bulunan herkesin hizmet hareketinden olduğunu aktardı. Kuzu şu itiraflarda bulundu:
2007 yılında Fetullahçı yapı ile temasım oldu. Cemaat üyesiyle benim ya da onun evinde buluşuyorduk. Personel ile ilgili benden bilgi alıyordu. Dışarıda birbirimizi tanımazlıktan geliyorduk.
Üs komutanı bana 'bir personelin yerini değiştir' dediği zaman ben de bu kişiye soruyordum. Ve onun önerdiği kişiyi atıyordum.
(Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik saldırı) Tümgeneral Şahin Sönmezateş, darbe girişiminden bir hafta önce bize, 'Size Güneydoğu'da görevlendirme var' dedi. Cuma günü saat 17.00'de Sönmezateş'in isteğiyle MAK timi için 50 kişilik malzeme hazırladık. Taner Binbaşı, bana yukarıdan çekilmiş bir fotoğrafta kırmızı kalemle işaretlenmiş yeri gösterdi, 'Burada PKK üst sorumlusu var, onu alacağız' dedi. Özel Kuvvetler'e bağlı tim, helikopterle Çiğli'ye geldi. 14 kişiydiler. Gökhan Paşa 'Ben Genelkurmay Başkanı adına buradayım. Cumhurbaşkanını alıp geleceksiniz' dedi.
Koordinasyonu sağlayan Şükrü Binbaşı'ya "Barbaros" ismiyle hitap ediliyordu. Bizi yönlendiren Mehmet Üstteğmen'di. En önde Şükrü Binbaşı, İsmail Yüzbaşı, Mustafa Serdar Yüzbaşı vardı. Hepsi maskeliydi. Antre gibi bir yer vardı. Oranın camını kırıp el bombası attılar. Yerdeki polislerin para ve cüzdanlarını da aldılar. Sahilden yan otelin duvarından atladıktan sonra ormana girdik.
İsmail Yüzbaşı mola yerinde "Buradaki herkes hizmet hareketinden mi?" diye sordu, kimse itiraz etmedi. Tahminim herkes hizmet hareketindeydi. Dün mahkemeye çıkartılan darbeci askerlerden Astsubay Kıdemli Başçavuş Zekeriya Kuzu, Astsubay Üstçavuş Erkan Çıkat, Astsubay Kıdemli Başçavuş Abdülhamit Gülerden, tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suikast timindeki herkes FETÖ mensubuymuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN