‘Vatan ne demek yaşadık’

Giriş Tarihi: 1.8.2016
‘Vatan ne demek yaşadık’

Kısıklı’daki demokrasi nöbetinde konuşan Esra Albayrak, “Çocuklara anlatılacak bir cesaret hikâyemiz var” dedi. Bakan da “Bu demokrasiyi, son nefesimize kadar koruyacağız” mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak, darbe girişiminin kahraman kadınlarının buluştuğu Kısıklı'daki demokrasi nöbetine katıldı. girişimi gecesi yaşadıklarını anlatan Albayrak, "Vatan ne demekmiş yaşadık, bayrak için bedel ödemek ne demekmiş iliklerimize kadar hissettik. 3 evladım var. 3'ü de o geceye bizzat dedeleriyle birlikte şahit oldular. Allah'a hamd ediyorum ki çocuklara anlatacağımız bir cesaret hikâyemiz var" dedi.

'HEPSİNE İNAT BURADAYIZ'
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı koyan kadınları Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinin önünde düzenlenen demokrasi nöbetinde bir araya getirdi. Demokrasi nöbetine ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile eşi Esra Albayrak, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ve KADEM Başkanı Sare Aydın da katıldı. Böylesine cesur bir milletin ferdi olmaktan gurur duyduğunu dile getiren Albayrak, Türkiye üzerinde farklı hesapların döndüğünü belirtip, "Sizlerin meydanlara ineceğini beklemiyorlardı. Dünya medyası burada bir kutuplaşma varmış gibi göstermeye çalışıyor. Bu birlik ve beraberlik yansıtılmıyor. Hepsine inat buradayız, biriz, beraberiz ve nöbete devam ediyoruz. Sonuna kadar da devam edeceğiz" diye konuştu. Kısıklı'daki etkinlikte konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da 15 Temmuz'da yapılan darbe girişimi sürecinin yeni olmadığını belirterek şunları söyledi:

'79 MİLYON DESTAN YAZDI'
"Bu süreç 10 yıldır, her yıl farklı olaylar üzerinden yapıldı. 10 yıldır yapılmak istenen darbe girişimleri 15 Temmuz'da zirveye çıktı. Darbe girişimine karşı 79 milyon birlikte destan yazdı. Bizler de sizlerin sahip çıktığı bu demokrasiyi, özgür iradenizi Meclis'te ve Ankara'da son nefesimize kadar korumak için mücadele edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Vatan ne demek yaşadık’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN