Liderleri Yenikapı’ya davet etti

Giriş Tarihi: 2.8.2016
Liderleri Yenikapı’ya davet etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Genel Başkanı ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, 7 Ağustos'ta İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılarak birer konuşma yapmaları için davet gönderdi. FETÖ'nün darbe teşebbüsünün ardından demokrasiye sahip çıkan vatandaşlar 'demokrasi nöbetleri' tutmaya başlamış, Cumhurbaşkanı Erdoğan da demokrasi nöbetlerinin 7 Ağustos Pazar günü Yenikapı'da yapılacak mitingle taçlanarak sona ereceğini söylemişti.

BERABERLİK VURGUSU
Öte yandan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın FETÖ'nün darbe girişiminin ardından kendisine yönelik hakaret davalarını geri çekme kararı ile birlikte avukatı Hüseyin Aydın hukuki işlemleri başlattı. İlk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye açılan davalar geri çekildi. Ankara 1. Asliye Hukuk ve 9. Asliye Hukuk mahkemelerine verilen dilekçelerde, "Sayın Cumhurbaşkanımız, milletimizin asgari müştereklerde buluşması, birlik ve beraberliğimizin tahkim edilmesi, siyasi hayatımızda asgari nezaketin kalıcı olarak tesis edilmesi ümidi ve iradesiyle bu davadan feragat etmektedir" denildi. Erdoğan'ın talimatıyla, hakaret nedeniyle içinde bazı siyasetçiler, gazeteciler ve vatandaşlar hakkında açılmış yaklaşık 4 bin hukuk ve ceza davası geri çekilecek.

KILIÇDAROĞLU DA DAVALARI GERİ ÇEKTİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında açtığı davalar ve şikâyet dilekçelerinin tamamını geri çekme kararı aldı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, geri çekme başvurularını en kısa zamanda yapacaklarını bildirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Erdoğan'a davaları geri çektiği için teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liderleri Yenikapı’ya davet etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN