’yi dış işgale hazırlamak istediler

Giriş Tarihi: 2.8.2016
Türkiye’yi dış işgale hazırlamak istediler
Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, teröristbaşı Fetullah Gülen'i 'ye vermeyen ABD'ye seslendi, "ABD'yi yıkmaya çalışan bir papazın, burada Çankaya'da bir villada biz 15 sene yaşamasına müsaade etsek, ne hissederlerse biz de aynı şeyi hissediyoruz" dedi. Bakanlar Kurulu sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş özetle şunları söyledi:

EN ÖNEMLİ DÖNÜM
NOKTASI: 15 Temmuz 'nin sadece cumhuriyet dönemiyle ilgili değil, diyebiliriz ki 200 yıllık tarihin en önemli dönem noktalarından biridir. Muhteşem bir direniş destanıydı.

İŞGALİ AMAÇLADILAR:
Bunlar ne istemiştir, iç kutuplaşma başlasın ve iç savaşa kadar uzansın. dış işgale uygun hale getirilsin. Peki, ne oluyor, 15 Temmuz akşamı millet bütünleşiyor ve hem darbeyi yapan bu maşaya ve onların arkasındaki siyasi akıllara gereken cevabı veriyor.

ABD'LİLER EMPATİ YAPSIN:
ABD'yi yıkmaya çalışan bir papazın, burada Çankaya'da bir villada biz 15 sene yaşamasına müsaade etsek, ne hissederlerse biz de aynı şeyi hissediyoruz.

PAPA ADAMLARINI GÖNDERİP İNCELESİN:
(Papa'nın darbeyle ilgili sözleri) Türkiye'de gözü kapalı yoldan geçen yüz adamı çevirsinler eğer doksan dokuzu 'FETÖ değil' diyorsa, biz de hiçbir şey bilmiyoruz demektir. Gelsinler, adamlarını göndersinler, incelesinler.

ALMAN TEMSİLCİYE DEMOKRASİ DERSİ
Almanya'da binlerce Türk ve Alman vatandaşının katılımıyla yapılan "Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi"ne, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın video konferans yoluyla katılmasının Alman makamları tarafından engellenmesi sonrası Ankara'dan konuya ilişkin tepkiler gecikmedi. Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Robert Dölger'i Bakanlığa çağırarak demokrasi, ifade ve toplanma özgürlüğü ilkelerine aykırı olan bu durumun gerekçesini açıklamaları istendi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise Bakanlar Kurulu'nun ardından yaptığı açıklamada, kararın kabul edilebilir olmadığını vurgulayarak, hiçbir gerçekliğinin bulunmadığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’yi dış işgale hazırlamak istediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN