Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci generalin PKK'ya çalıştığı ortaya çıktı

Darbe gecesi öldürülen FETÖ’cü Tuğgeneral Terzi’nin Özel Kuvvetler’in operasyonlarını yönettiği ’de PKK lehine çalıştığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 3.8.2016 10:43 Güncelleme Tarihi: 3.8.2016 14:26
Darbeci generalin PKK'ya çalıştığı ortaya çıktı

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, önceki gün bir televizyon kanalında darbe girişiminde cuntacıların arasında olan Tuğgeneral Semih Terzi için "O katil, o vatan haini TSK'nın 'deki operasyonlarını yöneten kişiydi" dedi. Başbuğ'u destekleyen bir açıklama da eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı emekli Tümamiral Suat Polat'dan geldi. Polat, FETÖ üyesi Terzi'nin, 'de Türkiye aleyhine ve lehine faaliyet yaptığının tartışmasız olduğunu söyledi. Başbuğ ile Polat'ın sözleri, PKK'nın neden bu bölgede zemin kazanmaya başladığını da ortaya çıkardı.

BAŞINDAN TEK KURŞUNLA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

15 Temmuz'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda komutayı ele almak isterken Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir tarafından başından tek kurşunla vurularak öldürülen darbeci Terzi'nin, Türkiye'nin Suriye'de Özel Kuvvetler Komutanlığı aracılığıyla düzenlediği operasyonlar ya da olası harekat planları ile muhaliflerle kurmaya çalıştığı iletişimin başında olduğu tespit edildi.

SURİYE'DE ABD LEHİNE ÇALIŞIYORDU

Durumu 'vahim' olarak niteleyen emekli Tümamiral Polat, FETÖ üyesi Terzi'nin, Suriye'de Türkiye aleyhine ve ABD lehine faaliyet yaptığının tartışmasız olduğunu söyledi.

GÖZÜ KARA BİR HAİN

Polat, "Şöyle düşünün, FETÖ'nün bağlantılı olduğu kurum ABD istihbaratı olan CIA. PKK'nın Suriye kolu olan PYD kiminle irtibatlı, o da CIA. İkisinin de üst aklı CIA. O zaman Suriye'de Türkiye lehine mi bir şey yapar yoksa ABD lehine mi? 15 Temmuz gecesi, Özel Kuvvetler Komutanlığı'na giderek 'Komutanınız ben oldum' diyecek kadar gözü kara olan bir hainin Suriye'de Türkiye lehine bir şey yapması beklenemez" diye konuştu.(Star)

DARBECİ TUĞGENERAL ALNINDAN VURULDU!

DARBE RİSKİ HENÜZ GEÇMEDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci generalin PKK'ya çalıştığı ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN