Türkiye'nin en iyi haber sitesi

32 yaşındaki FETÖ'cünün inanılmaz yükselişi

FETÖ'nün akademik imamının TRT çalışanı Yıldır olduğu iddia edildi. 32 yaşındaki Yıldır'ın hızlı yükselişinin yanı sıra, e-posta kutusunda bulunduğu belirtilen sayısız yüksek lisans, doktora ve akademik kariyer planlaması içeren mailler de çekiyor.

Giriş Tarihi: 4.8.2016 11:57 Güncelleme Tarihi: 4.8.2016 12:30
32 yaşındaki FETÖ'cünün inanılmaz yükselişi

1984 doğumlu olan Yıldır, TRT'ye 2009 yılında KPSS ile girdi. Önce Adana Çukurova Bölge Müdürlüğü'nde muhabir olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Ankara'ya geldi ve haber merkezinde muhabir olarak çalıştı.

Burada kısa bir zaman çalıştıktan sonra 2011 yılında Brüksel'e muhabir olarak atandı. Normal uygulamada TRT'de yurtdışı atamaları 6'şar ay yapılırken Yıldır'ın ilk ataması 2 yıllığına yapıldı ve burada 4 yıl çalıştı.

Brüksel'deki görev süresince kendisini çok iyi gizlemesine rağmen ilişkilerinden şüphelenildi ve 2014 yılında merkeze çekildi.

TRT'deki iş trafiği görünürde böyle olan paralellerin akademik imamı Yıldır'ın bilgisayarındaki bazı maillerine ulaşıldı.

TRT'DE FETÖ VURGUNU

SAYISIZ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURUSU

Yıldır'ın mail trafiğine bakıldığında TRT'deki muhabirlik görevine paralel olarak Akademik Kariyer İmamlığı yaptığı görüldü. E-mailler arasında sayısız, yüksek lisans, doktora ve akademik kariyer başvurusu ve planlamasını içeren yazışma bulundu.

Bu yazışmalardan biri özellikle çekiciydi.

Doçentliğini alan biri 2010 yılında, yani Yıldır sadece 26 yaşındayken ona bir teşekkür maili yazmıştı.

Maili yazan kişinin televizyon ekranlarına yorumcu olarak çıkan ve bugüne kadar paralelle bağlantısı konusunda adı hiç geçmeyen Bilgesam Başkanı emekli asker Atilla Sandıklı olduğu ortaya çıktı.(Haber 7)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
32 yaşındaki FETÖ'cünün inanılmaz yükselişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN