Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adalet Bakanı Bozdağ'dan flaş açıklamalar

Adalet Bakanı , Fetullah Gülen'in ABD'den başka bir ülkeye kaçmasının ancak ABD'nin bilgisi, yardımı ve himayesi ile olabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 5.8.2016 11:10 Güncelleme Tarihi: 5.8.2016 15:52
Adalet Bakanı Bozdağ'dan flaş açıklamalar

Adalet Bakanı , Rize'de kurulan, Türkiye'deki çeşitli illerde bulunan cezaevlerinde mahkum ve tutuklular tarafından üretilen ürün ve el sanatlarının sergilenip satışa sunulduğu fuarın açılışına katıldı. Bozdağ, ilk olarak Rize Valiliğini ziyaret ederek makamında Vali Erdoğan Bektaş'tan brifing aldı.

TÜRKİYE BU AHMAKLARDAN KURTULSUN

Fuarın açılış programında konuşan Bozdağ, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek yeni yapılanma ile ileriki yıllarda da olası darbe girişimlerinin önlenmesinin amaçlandığını belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri bundan sonraki süreçte devletin içerisinde devlet olmak, paralel, yatay, dikey ne tür bir yapı oluşturmak istiyorlarsa bunların hepsine karşı dimdik duracağız ve diyeceğiz ki devlet hepimizin. Hepimiz anayasa ve yasalara bağlıyız. Resmi amirlerin talimatları doğrultusunda Anayasa ve yasalarda hizmet edeceğiz. Sonraki süreçte bu adımları atmak durumundayız ki Türkiye'nin sistemi darbe şakşakçısı, darbe duacısı, darbe için çalışmayı cennete götürecek bir ibadet olarak gören ahmaklardan kurtulsun" dedi.

"KAÇARSA ABD'NİN HİMAYESİNDE OLUR"

Bozdağ, Gülen'in ABD - Türkiye ilişkileri açısından teslim edilmesi gerekliliğinin altını çizerek, ABD'den başka bir ülkeye kaçması halinde ise bunun ancak ABD'nin bilgisi ve himayesi ile mümkün olabileceğine işaret etti. Bozdağ, "ABD bu terör örgütünün ele başını Pensilvanya'da tutuyor. Türkiye'de pek çok farklı suçun da ele başı. Türkiye ile Amerika ilişkileri, Türkiye'nin ABD ile olan dostluğu Fetullah Gülen'in ABD tarafından Türkiye'ye iadesini gerektirir. Çünkü biz bugüne kadar ABD ile olan ilişkilerimizde ABD'nin taleplerine, ABD aleyhinde bir durum söz konusu olduğu zaman her zaman olumlu baktık. Olumlu işbirliği yaptık. ABD, Gülen'i iade ederse bu hukuki bir karar olmanın yanı sıra aynı zamanda bir siyasi karardır. Eğer iade etmezse bu da siyasi bir karardır. ABD'de bulunan Fetullah Gülen'in başka ülkelere kaçış arayışı içerisinde olduğuna dair çok ciddi istihbaratlar alıyoruz. Bu istihbaratları ABD istihbaratının bilmemesi mümkün değildir. Türkiye'de gerçekleşen başarısız darbe teşebbüsünün sevk ve idarecisinin Fetullah Gülen olduğunu bugün dünyada bilmeyen devlet de yok istihbarat örgütü de yok. Bir kişinin işlediği suçu herkesin aşikar olarak bildiği halde onu himaye etmesi asla hukuk devleti ve demokratik devlet anlayışı ile bağdaşmaz. Pensilvanya'dan başka bir ülkeye giderse bu ABD'nin izni, onayı ve himayesi altında gitmiş demektir. Kimse kaçtı da görmedik falan demesin. Orada uçak sineklerin bile dişi mi erkek mi olduğunu ABD yönetiminin bildiğini bütün dünya biliyor" diye konuştu.

"ATEŞİ TUTMUŞ OLURSUNUZ"

Bozdağ, Gülen'i himaye etmeyi düşünen ülkelere de seslenip, "Fetullah Gülen'i himaye edeceklere de buradan bir kez daha sesleniyorum. Fetullah Gülen Türkiye açısından, okulları bulunan diğer ülkeler açısından da artık kullanışlı bir maşa olma vasfını kaybetmiştir. O maşayı bundan sonra elinize alırsanız ateşi tutmuş olursunuz. Eliniz yanar siz de zarar görürsünüz" dedi.

Bozdağ konuşmasının ardından beraberindeki yargının üst düzey yöneticileri ve Rizeli üst düzey bürokratlarla birlikte fuarın açılışını yaptı. Açılışın ardından fuarı gezen Bozdağ, tutuklu ve hükümlüler tarafından hazırlanan ürünleri inceledi.

BEKİR BOZDAĞ'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BAKAN BOZDAĞ: GÜLEN HER AN KAÇABİLİR

BAKAN BOZDAĞ'DAN KRİTİK YAŞ AÇIKLAMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet Bakanı Bozdağ'dan flaş açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN