Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Başka ülkeye giderse izin verdi demektir’

Adalet Bakanı Bozdağ: FETÖ elebaşısı Pensilvanya’dan başka ülkeye giderse kimse, “Kaçtı da görmedik” diyerek bunu bize anlatamaz

Giriş Tarihi: 6.8.2016
‘Başka ülkeye giderse ABD izin verdi demektir’
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dün Rize'de darbe girişimi sonrası gelişmeleri değerlendirdi:
Koyun sürüsü gibi FETÖ'nün peşinden giden ahmaklar açıklama yapıyor. Körü körüne oraya inanıyorlar, kayıtsız şartsız itaatleri var. Aklını, kalbini teslim etmemiş, sorgulayan ve doğru olmayan bir şeye meydan okuyan ve ölümüne demokrasiye, hukuka ve insan haklarına sahip çıkanlara ahmak diyor terör örgütünün elebaşısı. Ahmak sensin, sen. Bu milletin aklını, büyüklüğünü göremedin. Milleti, haşhaşi hale getirdiğin, beynini yıkadığın ahmaklara benzetiyorsun.
Bundan böyle 'de devletin içinde hiçbir gruba, ekibe, cemaate, ideolojiye, tarikata devlet olma, devlet gibi hareket etme imkanı asla verilmeyecek. Bu devletin içinde görev yapan herkes farklı görüş sahibi olabilir. Ama devlette görev yaparken devletine ve milletine en iyi hizmeti vermek için orada olmalıdır.
İade süreci ile arasındaki iade anlaşmasına göre hukuki olarak işleyecektir. İade ederse bu hukuki karar olmanın yanında bir siyasi karardır. Eğer iade etmezse bu da bir siyasi karardır. ABD'de bulunan Fetullah Gülen'in başka ülkelere kaçış arayışı içinde olduğuna dair ciddi istihbaratlar alıyoruz. Eğer Pensilvanya'dan başka bir ülkeye giderse bu ABD'nin izni, onayı ve himayesi altında gitmiş demektir. Kimse, "Kaçtı da görmedik" diyerek bunu bize anlatamaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Başka ülkeye giderse ABD izin verdi demektir’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN