Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'FETÖ ülkemize zarar vermeye çalışsa da...'

26 Ağustos'ta açılışı yapılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde incelemelerde bulunan Başbakan , "Bu eserler Türkiye'nin geleceğini gösteriyor, 2023 hedeflerine kararlılıkla devam ettiğini gösteriyor. Her ne kadar FETÖ terör örgütü, FETÖ bölücü terör örgütü ülkemize zarar vermeye gayret etse de milletimizin sağlam iradesiyle evelallah bunların üstesinden geldik, gelmeye devam edeceğiz ve ülkemize, milletimize yakışan eserleri kazandıracağız." dedi.

Giriş Tarihi: 6.8.2016 19:23 Güncelleme Tarihi: 6.8.2016 20:04
'FETÖ ülkemize zarar vermeye çalışsa da...'

Başbakan , 26 Ağustos'ta açılışı yapılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde incelemelerde bulundu.

, Kuzey Marmara Otoyolu'nu kullanarak, köprünün Anadolu Yakası'ndaki ayağına geldi. Yıldırım ve beraberindekiler, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ortasına kadar ilerledi.

Burada makam aracından inen Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal'dan köprü hakkında bilgi aldı.

Yıldırım, daha sonra makam aracının direksiyonuna geçerek köprünün devamını aracıyla katetti.

Başbakan Yıdırım 3. Köprü'de

"ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE YAKIŞAN ESERLERİ KAZANDIRACAĞIZ"

Başbakan Yıldırım daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "26 Ağustos'ta bu muazzam eserin açılışında hep beraber olacağız. Bu eserler Türkiye'nin geleceğini gösteriyor, bu eserler Türkiye'nin 2023 hedeflerine kararlılıkla devam ettiğini gösteriyor. Her ne kadar FETÖ terör örgütü, FETÖ bölücü terör örgütü ülkemize zarar vermeye gayret etse de milletimizin sağlam iradesiyle evelallah bunların üstesinden geldik, gelmeye devam edeceğiz ve ülkemize, milletimize yakışan eserleri kazandıracağız." diye konuştu.

Binali Yıldırım: Milletimize yakışan eserleri kazandırmaya devam edeceğiz

EKONOMİ TINMADI BİLE

Ekonominin dimdik ayakta olduğunu söyleyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Darbe sadece ekonomimizde şöyle bir etki yaptı; Rusya ile uçak krizi olduğu zaman ekonomik göstergelerde ne kadar değişim olduysa bu hain darbe teşebbüsünden sonra da o kadar değişim oldu. Dolayısıyla Türk ekonomisi, bankacılık sistemi, bu çok büyük bir hainlik, çok büyük bir olay, hiç tınmadı bile, tıkır tıkır bütün sistem çalıştı."

Başbakan Yıldırım: Biz bir sürek avına çıkmadık

VATNADAŞ PARASINI BANKALARA GETİRDİ

Başbakan Yıldırım, "Vatandaşlar darbeden sonraki ilk mesai günü 2,5 milyarlık dolar bozdurdu, bankalara yatırdılar. Bugüne kadar ise 11 milyar dolar, yani nereden bakarsan 30 milyar liradan fazla parayı bankalara getirdi, yatırdılar. Döviz bozdurarak.... Vatandaş sadece bu hain darbe girişimini bastırmakla kalmadı, Türk ekonomisinin de bu darbeden etkilenmemesi için gereken her türlü katkıyı sağladı. Böyle bir millet, dünyada yok. Aziz Türk milletinin bir ferdi olmaktan, bir kez daha bu yaşadıklarımızı gördükten sonra gurur duydum." değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'FETÖ ülkemize zarar vermeye çalışsa da...'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN