Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tam anlamıyla şeytanın ı

Ergenekon davasında süreci kilitledi. MİT TIR’ları davasında FETÖ’cü tuğgenerali savundu. 15 Temmuz’da da darbeyi öven Ergül sır oldu

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Tam anlamıyla şeytanın avukatı
Ergenekon davası larından Vural Ergül, FETÖ'nün ajanı çıktı. Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aranan Ergül'e 15 Temmuz'dan beri ulaşılamıyor. Bir dönem gazetecilik yaptı. Sonra avukatlığa geçti. Uğur Dündar'ın avukatı olarak tanındı. 2007'de Ergenekon soruşturmasıyla kamuoyunun karşısına çıktı. Gazeteci Vedat Yenerer ile Fener Rum Patrikhanesi Sözcüsü Sevgi Erenerol'un avukatlığını üstlendi. Silivri Cezaevi'ndeki Ergenekon duruşmalarında mahkemeyi en çok kilitleyen avukattı. Hâkimler ve savcılarla tartıştı. Duruşma yasağı aldı. Bazı sanıklar, "Dava, 'de yaşayan Fetullah Gülen tarafından kurgulandı. Gülen yapılanması, AK Parti'yi de ele geçirmeye çalışıyor" dedi. O her seferinde okları dönemin hükümetine çevirdi. Danıştay cinayetinin Ergenekon davası ile birleşmesine yol açan ifadeyi veren Osman 'la tartıştı. Dava bittikten sonra Yıldırım'la irtibatta olduğu tespit edildi. Davanın hem sanığı hem gizli tanığı olan, Danıştay cinayetini azmettirmekten ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılmışken "Ergenekon'un talimatıyla yaptık" ifadesi üzerine 2014'te serbest bırakılan Yıldırım'ın yurtdışına kaçırılmasında rolü olup olmadığı araştırılıyor. Ergül, Ergenekon'un aktörlerinden Kanada'da yaşayan Tuncay Güney'le de sürekli irtibattaydı.

CELEPOĞLU'NUN AJANI ...
Ergül, FETÖ'nün 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından MİT TIR'ları operasyonunun başındaki tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatlığını üstlendi. Ergül, FETÖ'nün üst yöneticileri ile cezaevindeki Celepoğlu arasındaki irtibatı sağlıyordu. Darbecilerin görevlendirme listelerinde Celepoğlu'nun Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme Başkanlığı'na atanacağı ortaya çıktı. Darbeye haftalar kala heyecanını gizlemeyen Ergül, çevresine temmuzda Türkiye gündeminde büyük bir sürpriz yaşanacağını söylemeye başladı. Ergül, darbenin başarısız olmasının ardından kaçtı.

15 TEMMUZ'DA BU TWEETLERİ ATTI
Küfürlü ve ağır mesajlar da yazan Ergül'ün 15 Temmuz gecesi attığı tweetlerinden bazıları şöyle: "#YURTTASULHKONSEYİ nerede kaldın? Niye geç kaldın? :))) #YURTTASULHKONSEYİ işbaşında! :))) Bin yaşa #YURTTASULHKONSEYİ. Bu bir 27 Mayıs kopyası askeri darbedir! Teşekkürler TSK! Genelkurmay'dan resmi açıklama: TSK ülke yönetimine tümüyle el koymuştur! Hayırlı olsun, Teşekkürler Genelkurmay... (Erdoğan'ın Facetime görüşmesinin fotoğrafıyla) Recep sen bu hallere düşeceğini hiç düşünmedin mi?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tam anlamıyla şeytanın avukatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN