Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Yeğen’den sonra o ‘abi’ de çözüldü

FETÖ’nün ‘abi’si Süleyman Yörük, elebaşıları Fetullah Gülen’in yeğeni Muhammet Sait Gülen gibi itirafçı oldu: Sokağa çıkan halka ‘ahmak’ diyenin arkasından gidilmez

Giriş Tarihi: 6.8.2016
FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'i "kınayarak" itirafçı olan "" kod isimli yeğeni Muhammet Sait Gülen'den sonra bir diğer "Abi" de itirafçı oldu. "Tahir" kod adlı fizik öğretmeni Süleyman Yörük milyonlarca kişinin kaderini etkileyen 2010 KPSS sorularının kendisine nasıl ulaştığını anlattı. Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman tarafından ifadesi alınan Yörük, şu itiraflarda bulundu:
Bekâr evinde kaldığım sırada soruları dağıtan Muharrem Var 10 Temmuz 2010'da yapılacak KPSS sınavından 3-4 gün önce evime geldi.
Birlikte müsait bir odaya geçtik. Yanında getirdiği laptop'ı çıkararak, 'bu sorular KPSS sınavında çıkabilir, iyice bak, aklında tut' dedi. 1.5 - 2 saat kadar sorulara bakıp ezberledim.
KPSS'de Muharrem Var'ın bana gösterdiği soruların tamamı çıktı. Sınavdan bir müddet sonra usulsüzlükler yapıldığı iddiasıyla Eğitim Bilimleri testi iptal edildi. İlk sınavda Eğitim Bilimleri'nde 120 sorunun 105'ini yapmıştım. Tekrar edilen Eğitim Bilimleri sınavında ise 49 doğru yapabildim.

VİCDANEN RAHATSIZ OLMUŞ!
Ben kesinlikle FETÖ silahlı terör örgütüne üye değilim. Sınav sorularını bana Muharrem Var gösterdi. Soruları sınav öncesinde de gördüğümden dolayı vicdanen rahatsız oldum ve bu nedenle aldığım puanla rahatlıkla kamu kurum ve kuruluşuna yerleşmem mümkünken tercih yapmadım.
Darbe girişimini lanetliyorum. Fetullah Gülen sokağa çıkan halk için 'Ahmaklar' dediğini öğrendim. Böyle düşünen bir adamın arkasından gidilmez.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yeğen’den sonra o ‘abi’ de çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN