Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yıldırım'dan Yenikapı Genelgesi

Başbakan Yıldırım hiçbir provokasyona izin verilmeyeceğini açıkladı

Giriş Tarihi: 7.8.2016 02:07 Güncelleme Tarihi: 7.8.2016 03:32
Başbakan Yıldırım'dan Yenikapı Genelgesi

Başbakan Yıldırım, AK Parti teşkilatına Demokrasi ve Şehitler Mitingi dolayısıyla gönderdiği genelgede, "Hiçbir provokasyona, kışkırtmaya, tartışmaya fırsat verilmeyecek, ortak ruh iklimini bozabilecek her türlü hareketten uzak durulacaktır." ifadesini kullandı.

BÜYÜK BULUŞMA YARIN YENİKAPI'DA

PARTİLER ÜSTÜ MİTİNG

Başbakan Binali Yıldırım'ın parti teşkilatlarına yolladığı genelgede, "Yapılacak miting partiler üstü Milli bir miting olacağı için, müşterek idealler seslendirilecek, evrensel çağrılar dile getirilecek, başka hiçbir söyleme, slogana müsaade edilmeyecek, AK Partili olma şuuru, ahlak ve adabına harfiyen riayet edilecektir" ifadeleri kullanıldı.

YENİKAPI TARİH YAZMAYA HAZIR

"HAYATİ ÖNEM ARZ EDİYOR"

Başbakan Yıldırım, parti teşkilatlarına "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne ilişkin 8 maddelik genelge yolladı. "Değerli Yol Arkadaşlarım Türkiye Sevdalılarına" başlığı ile yayımlanan genelgede, "Milletimizin 15 Temmuzdan buyana Millet iradesi adına verdiği şanlı ve onurlu mücadelenin ardından demokrasi destanımızın şahikası mahiyetinde gerçekleşecek olan 7 Ağustos İstanbul Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitinginin hedeflenen amaca ulaşabilmesi için tüm teşkilat yöneticilerimizin aşağıdaki hususlara azami derecede dikkat etmeleri hayati bir önem arz etmektedir" denildi.


Başbakan Yıldırım'ın 8 maddelik genelgesi şöyle:


1) Yapılacak mitingin, şehitlerimizi anma ve demokrasimizi taçlandırma mitingi olduğu bir an dahi unutulmayacak, ruh ve beden birlikteliğini sağlamak esas amaç olacaktır.

2) Bu mitingin, Sayın Cumhurbaşkanımızın ev sahipliğinde gerçekleştirildiği bilinciyle hareket edilecek, Devlet-Millet kaynaşmasının milletimizin bağrında alacağı şeklin, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olacağı unutulmayacaktır.

3) Şuurumuzun nişanesi olarak, sadece şanlı bayrağımız dalgalandırılacak bayrağımızdan başka hiç bir parti bayrağı, flama, döviz kullanılmayacaktır.

4) Yapılacak miting partiler üstü Milli bir miting olacağı için, müşterek idealler seslendirilecek, evrensel çağrılar dile getirilecek, başka hiçbir söyleme, slogana müsaade edilmeyecek, AK Partili olma şuuru, ahlak ve adabına harfiyen riayet edilecektir.

5) Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet ruhu her an meydana hakim kılınacaktır.

6) Hiçbir provokasyona, kışkırtmaya, tartışmaya fırsat verilmeyecek, ortak ruh iklimini bozabilecek her türlü hareketten uzak durulacaktır.

7) AK Parti teşkilatlarımızın bütün kademelerinde yer alan her fert Demokrasi ve Şehitler Mitinginin amacı doğrultusunda gerçekleşmesi için görevlendirildiğini asla unutmayacaktır.

8) İmanımız ve inancımız şudur ki: Şehitler ölmez vatan bölünmez. Her şey Türkiye İçin.

Allah Yar ve yardımcımız olsun."

Öte yandan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de dün parti teşkilatlarına "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne ilişkin 7 maddelik genelge yollamıştı.

BAHÇELİ'DEN PARTİLİLERE 7 MADDELİK YENİKAPI GENELGESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım'dan Yenikapı Genelgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN