Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte Cumhurbaşkanı'nın övgüyle bahsettiği o çocuk

Valisi , 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı ’a mektup yazan ve harçlığını TBMM’nin onarımı için gönderen 6. sınıf öğrencisi Utkutan Kızıltaş’ı misafir etti.

Giriş Tarihi: 8.8.2016 14:42
İşte Cumhurbaşkanı'nın övgüyle bahsettiği o çocuk

Yurtnaç, annesi Gül Büşra Kızıltaş ve amcası Abdülaziz Kızıltaş ile kabul ettiği Utkutan Kızıltaş'ı, örnek davranışından dolayı tebrik etti.

Darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz gecesi 'ın sokağa çıkan ilk il olduğunu ifade eden Yurtnaç, "Yozgat bir ilki de Utkutan sayesinde yaptı. Utkutan'ın, Cumhurbaşkanı'mız Sayın 'a mektup yazması, o duyguyu hissetmesi, duygusal zekasının güzel olmasını ortaya koydu. Utkutan darbenin ne demek olduğunu bilmiyormuş, hiç duymamış ve darbenin ne olduğunu öğrenmiş. Bunun da kötü bir şey olduğunu ve Büyük Millet Meclisini de böyle görünce biriktirdiği harçlığı Meclisin tadilatına faydası olsun diye Cumhurbaşkanımıza göndermiş." dedi.

Utkutan ile özellikle tanışmak istediğini ifade eden Yurtnaç, ''Böyle gençlerimiz, çocuklarımız olduğu sürece demokrasimiz emin ellerde olacaktır. Halkımız zaten o gece sokaklara döküldü. Bu tür gençlerimizin de var olduğunu görmek bizleri daha çok mutlu etti. Geleceğimizin garanti altında olduğu bir kez daha görmüş olduk. Ben Utkutan'a bu güzel davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Önce Yozgat'la övünüyorduk, şimdi Utkutan ile de övüneceğiz. Böyle gençlerimizin ilimizde yaşaması bizim için ayrı bir onur ve gurur meselesi.'' diye konuştu.

Utkutan'ın amcası Abdülaziz Kızıltaş ise Türkiye'de Utkutan gibi binlerce gencin olduğunu belirterek, bir ilki gerçekleştirdiğinden dolayı yeğeniyle gurur duyduğunu ifade etti.

Yurtnaç, daha sonra Utkutan'a çeşitli hediyeler verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün İstanbul Yenikapı'da düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nde Kızıltaş'ın kendisine gönderdiği mektuptan bahsetmişti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Cumhurbaşkanı'nın övgüyle bahsettiği o çocuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN