Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizimkisi bir aşk hikâyesi

İstanbul Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi, için bir mitingden daha fazlasıydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşurken cep telefonlarının ışıklarını açan milyonlar, ’nin aydınlık geleceğinin fotoğrafını da verdi

Bizimkisi bir aşk hikâyesi
Yenikapı'daki tarihi "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" tam bir demokrasi karnavalıydı. Milyonlarca insan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında ellerindeki cep telefonlarının ışıklarını açarak adeta 'nin aydınlık geleceğinin fotoğrafını verdi. 5 milyon insan, Yenikapı'da alanı doldururken bir milyon kişi de alana kalabalıktan dolayı giremedi. Meydana denizden yüzerek ulaşanlar bile oldu. Her siyasi görüşten, her yaştan, her renkten ve her meslekten milyonlarca insan 'tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan' diyerek miting alanında tek yürek haline geldi. Kahraman şehitlerin isimleri okunduğunda hep bir ağızdan "Burada" diye bağıran milyonlar dünyaya mesaj gönderdi.

ÜÇÜ DE AYRI PARTİDEN
AK Parti'ye oy verdiğini söyleyen öğretmen Nuran Demirtaş, Beylikdüzü'nden mitinge koştu. Nuran Demirtaş ile CHP'li olduğunu belirten evhanımı Yasemin Koç ve ile MHP'li olduğunu belirten Beykozlu öğrenci Funda Gürses birbirlerine sarılarak "Vatan için buradayız. Mevzu vatansa gerisi teferruattır. Biz birlikte Türk milletiyiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın demokrasi nöbetlerine çarşamba günü nokta koyulacağını belirtmesinin ardından binlerce insan miting alanından demokrasi nöbeti için meydanlara geçti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizimkisi bir aşk hikâyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN