Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci Öksüz’ü bırakana soruşturma

Giriş Tarihi: 10.8.2016
Darbeci Öksüz’ü bırakana soruşturma
Anadolu Ajansı'na konuşan Adalet Bakanı , darbe gecesi gözaltına alındıktan sonra "satın almak için arazi bakıyordum" deyince salıverilen Adil Öksüz'ün serbest bırakılması ile ilgili Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun soruşturma başlattığını belirtti. Sincan Batı Adliyesi Hakimi Köksal , Öksüz hakkında yurt dışına çıkış yasağı kararı vererek serbest bırakmış, Asliye Ceza Hakimi Çetin Sönmez ise Öksüz'ün serbest bırakılmasına yönelik itirazı delil yetersizliğinden reddetmişti.

SARIKAYA'YA DA İNCELEME
Bozdağ, Şemdinli olaylarını soruştururken dönemin Genelkurmay Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra ihraç edilen sonra yeniden mesleğe dönen Savcı Ferhat Sarıkaya hakkında da soruşturma yürütüldüğünü belirtti.

ABD TALEPLERİMİZİ ÖNEMSİYOR
Bozdağ , terör örgütünün elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi sürecinin devam ettiğini ve süreçten umutlu olduğunu belirtirken, "ABD yetkililerinin Fetullah Gülen'in iadesi konusunu tartıştıkları, görüştükleri, bu konudaki talepleri önemsedikleri ortada. İki ülke halkı arasında olumsuzluğa yol açan, halkları olumsuz etkileyen bu tutumu ABD'nin bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğine inanıyorum. FETÖ artık deşifre oldu, istihbarat okulları zinciri artık faş olmuştur. Türkiye'de artık bu iş bitmiştir, başka ülkelerde de bitmiştir. Onun için buna yatırım yapmak, akıllı bir ülkenin yapacağı bir iş kesinlikle değildir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci Öksüz’ü bırakana soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN