Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Kendisini hem mehdi hem Mesih zannediyordu’

Giriş Tarihi: 10.8.2016
‘Kendisini hem mehdi hem Mesih zannediyordu’
FETÖ'yle 25 yılını geçiren Prof. Dr. Ahmet Keleş, aHaber'de örgüt ve elebaşı Fetullah Gülen hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bir zamanlar Gülen'in en yakınında yer alan isimlerden olan Keleş, Gülen'in gerçek yüzünü anlattı. Keleş "Gülen kendisinin Hz. Peygamberden aldığını ve mehdi olduğunu söylerdi. En büyük nefreti Necmettin Erbakan ve 'aydı" dedi. İşte söylediklerinden öne çıkanlar:
Bediüzzaman Said Nursi'nin kitaplarında bahsettiği Mehdiyetin 2. evresi olarak kendisini görüyor, buna göre hareket ediyordu.
Gülen "3 yaşımda rüyalarımı bile hatırlamazken, geceleyin dimdik ayakta durduğumu görmüş. 'Emret ya Resullallah' demişim" dedi.
Gülen'in emirleri Resulullah'tan aldığına inanan bu insanlar da, kendilerine gelen emri Gülen'den değil de Hz. Peygamber'den geldiğine inanarak yapıyorlardı.
Gülen Erbakan ve Erdoğan'ı hiç sevmedi. 28 Şubat sürecinde Altunizade'deki FEM dershanesinin en üst katındaydık. Aksiyon'un kapağında Erbakan'ı gördüğünde, dergiyi üstümüze atıp, "Biz bu dergiyi kapağına Erbakan basalım diye çıkarmıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kendisini hem mehdi hem Mesih zannediyordu’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN