Başbakan Meşal ile da görüştü

Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal, 15 Temmuz hain darbe girişiminin alt edilmesi dolayısıyla Başbakan Binali nezdinde Türk milletini kutladı.

Giriş Tarihi: 11.8.2016 10:18 Güncelleme Tarihi: 11.8.2016 11:05
Başbakan Yıldırım Meşal ile telefonda görüştü

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Binali , Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ile görüşmesi gerçekleştirdi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin alt edilmesi nedeniyle Yıldırım nezdinde Türk milletini tebrik eden Meşal, başta Gazze olmak üzere Filistin halkının Türk bayrakları ile sokaklara inerek dayanışmasını gösterdiğini aktardı.

Başbakan Yıldırım da Meşal'e teşekkür ederek, kardeş Filistin halkının desteğini bilhassa bu süreçte kalpten hissettiklerini belirtti.

GAZZE'YE YARDIM DEVAM EDECEK

Türkiye'nin Gazze ve Filistin'in arkasında durmayı sürdüreceğini ifade eden Yıldırım, İsrail ile varılan mutabakat çerçevesinde gönderilen 11 bin ton insani yardımın Gazze'ye ulaştığını, önümüzdeki günlerde bu yardım faaliyetlerini düzenli olarak sürdüreceklerini kaydetti.

Yıldırım, Filistinliler arası uzlaşı sürecini de hassasiyetle desteklemeye devam edeceklerini, bu konuyu bugün görüşeceği Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malki ile de ele alacağını söyledi.

GAZZE, TÜRKİYE'NİN DESTEĞİNİ UNUTMADI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım Meşal ile telefonda görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN