Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethullah Gülen hakkında bir yakalama kararı da 'dan

'da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında terör örgütü lideri olduğu gerekçesiyle Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Giriş Tarihi: 11.8.2016 14:28 Güncelleme Tarihi: 11.8.2016 14:31
Fethullah Gülen hakkında bir yakalama kararı da Adana'dan

Cumhuriyet Başsavcılığı, meslekten ihraç edilen ve darbenin başarılı olması halinde sözde 'Sıkıyönetim Komutanı' olarak atanacağı belirlenen İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın da aralarında bulunduğu çoğunluğu asker 37 tutuklunun görev yaptığı İncirlik Hava Üssü soruşturması dosyasında alınan ifadeler ve toplanan kanıtlar sonucunda yeni bir adım attı.

Başsavcılık, Adana'da yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ele başı olduğu gerekçesiyle Fethullah Gülen hakkında 'Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme', 'Cebir ve şiddet kullanarak Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'Cebir ve şiddet kullanarak Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs' ve 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs' suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilmesini istedi.

Bu istemi değerlendiren Adana 6'ıncı Sulh Hakimliği, başvuruyu yerinde görerek FETÖ/PDY silahlı terör örgütü lideri Fethullah Gülen hakkında 4 suçtan yakalama kararı verdi. Fethullah Gülen'in, iade edilmesi halinde Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma dosyası kapsamında da yargılanacağı belirtildi. Ayrıca daha önce belediyeden usulsüz para aktarmaları ve imar uygulamaları ile ilgili olarak açılan bir davada da Fetullah Gülen 1 numaralı sanık olarak yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah Gülen hakkında bir yakalama kararı da Adana'dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN