Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki yılda 45 bin DAİŞ üyesi öldürüldü

öncülüğündeki DAİŞ karşıtı koalisyonun komutanı General MacFarland, iki yılda 45 bin DAİŞ üyesinin öldürüldüğünü belirtti.

Giriş Tarihi: 11.8.2016 07:26 Güncelleme Tarihi: 11.8.2016 07:26
İki yılda 45 bin DAİŞ üyesi öldürüldü

öncülüğündeki DAİŞ karşıtı uluslararası koalisyonun komutanı ABD'li General Sean MacFarland, iki yıl önce başlatılan DAİŞ karşıtı operasyonda Suriye ve Irak'ta yaklaşık 45 bin örgüt üyesinin öldürüldüğünü bildirdi.

ABD'li General MacFarland, Bağdat'tan video konferans yoluyla Pentagon'daki basın mensuplarına operasyonlara dair bilgilendirmede bulundu.

DAİŞ'i zayıflatmak ve nihayetinde yok etmeye yönelik yürüttükleri çok uluslu operasyonun, örgütün gücünü etkisiz hale getirdiğini vurgulayan MacFarland, "Teyit etmek güç olsa da son 11 ay içerisinde 25 bin düşman savaşçısını öldürdük. Buna daha önce öldürülen 20 bin rakamını eklediğinizde 45 bin düşman, savaş alanından kaldırıldı." bilgisini paylaştı.

"TÜRKİYE HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLIYOR"

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan MacFarland'a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile dünkü görüşmelerinin ardından 'nin Suriye'deki DAİŞ karşıtı operasyona yönelik taahhüdünden endişe duyup duymadığının soruldu.

'nin bugüne kadar sunduğu desteği sürdüreceğini umduğunu belirten MacFarland, "Her şeyden önce Türkiye bir NATO müttefiki. Onlar bu operasyonda bize her türlü önemli desteği sağlıyorlar. Bu desteğin süreceğini tahmin ediyorum." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki yılda 45 bin DAİŞ üyesi öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN