Demokrasi şehidi Olçak'ın adı kültür nde yaşayacak

FETÖ'cü hainlerin darbe girişimine tepki amacıyla gittiği Boğaziçi Köprüsü'nde oğlu Abullah Tayyip ile birlikte şehit olan Arter Ajans'ın sahibi reklamcı Olçok'un adı, Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir kültür ne verildi.

Giriş Tarihi: 12.8.2016 13:14 Güncelleme Tarihi: 12.8.2016 13:40
Demokrasi şehidi Erol Olçak'ın adı kültür merkezinde yaşayacak

İzmit Belediye Başkanı , yaptığı yazılı açıklamada, Olçok'un Türkiye'nin önemli değerlerinden biri olduğunu belirtti. Kuruçeşme'de bulunan kültür nin artık " Olçok Kültür Merkezi" olarak anılacağını vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

EROL OLÇOK'U GELECEK NESİLLER TANIYACAK

"Kültür ve sanat etkinliklerinde, ülkemizin siyasi tarihindeki kampanyalarda, siyaseti okumada, vatandaşlarımıza yol göstermede önemli bir görev üstlenmiş olan Erol Olçok'un adının kültür merkezinde yaşatılmasının önemli olduğunu düşündük ve arkadaşlarımızla bu kararı aldık. Tabelalarımız asıldı ancak oradaki işimiz henüz bitmedi. Demokrasi şehidimiz olan Erol kardeşimizin anıtının yapılması yönündeki çalışmalarımız da devam ediyor. En kısa zamanda onun da tamamlanması ile inşallah Kültür Merkezine gelen ziyaretçilerimiz Erol Olçok'u biyografisi ile tanıma fırsatı bulacak ve arkasından bir duasını da eksik etmemiş olacak. Erol kardeşimizin anısını yaşatmaya, gelecek nesillerimize tanıtmaya vesile olacağız."

EROL OLÇOK'UN ŞEHİT OLDUĞU AN!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi şehidi Erol Olçak'ın adı kültür merkezinde yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN