Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son demokrasi nöbetinde ‘Uyanık kalacağız’ sözü...

Giriş Tarihi: 12.8.2016
Son demokrasi nöbetinde ‘Uyanık kalacağız’ sözü...

Demokrasi nöbetleri önceki akşam son kez gerçekleşirken, tüm yurtta meydanlara koşan vatandaşlar, uyanık olma ve en küçük bir riskte nöbete geri dönme kararlılığını gösterdi

Demokrasi nöbetlerinin son sinde, vatandaşlar yurdun dört bir yanında meydanları büyük bir coşkuyla doldurdu. FETÖ'ye ve hain darbe girişimine tepki göstererek demokrasiye sahip çıkan vatandaşlar, en küçük bir risk halinde bile tekrar sokağa çıkma kararlılığıyla nöbetlere şimdilik virgül koydu.
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde ellerinde Türk bayrağı ile son nöbete gelen Gökhan Özel ve Hanım Gül çiftinin nikâhları, meydanı dolduran yüzlerce kişinin tanıklığında kıyıldı. merkezdeki nöbette ise Deniz Ticaret Odası üyesi bir grup tekne sahibi, darbe girişimini tekneleriyle denizden protesto derken, meydanda da 2 bin 500 ekmek arası balık dağıtıldı.
Nevşehir'de Diriliş Meydanı'ndaki son nöbette asker ve polisler belediyenin hazırladığı 10 bin kişilik kavurma ve ayranı dağıttı. Ardından valinin de önerisiyle platforma davet edilen asker ve polisler sembolik nöbet tuttu.
İzmir'de onbinlerin doldurduğu Konak'taki son nöbete, kick boksçular da katıldı.
Mersin'de, Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan çeşitli siyasi partilerin üyeleri ve vatandaşlar demokrasi sloganları attı.
Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran ve dönerekmek ikram edilen onbinlerce kişi, Erdoğan'ın konuşmasını canlı yayından izledi.
Kırklareli'nde, nöbetin son gecesinde darbe girişimine karşı demokrasi yürüyüşü düzenlendi. Vilayet Meydanı'nda da roman vatandaşlardan oluşan mehteran takımı gösteri yaptı.
Muş'ta vatandaşlar, dev Türk bayrağı açarak valilik önüne kadar yürüdü. Hakkâri'de nöbet tutan vatandaşlar, meydana kurulan dev ekrandan darbe girişimi gecesi yaşananların görüntülerini izledi. Şemdinli ve Çukurca'daki son nöbetlerde ise şehitler için dua okundu.
Edirne'deki vatandaşlar, Atatürk Anıtı önünde kurulan dev ekrandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın külliyedeki konuşmasını canlı izledi. Erdoğan ÖZTÜRK-Mehmet YILDIRIM-Alparslan KÖRÜKÇÜ-Adnan AÇIKGÖZ-Tahir Aşkın KISACIK-Murat SAVAŞ-Murat YILDIRIM

TAKSİM'DE SON NÖBET
Taksim'de önceki gece gerçekleştirilen son demokrasi nöbeti, "Nöbete devam" sloganlarıyla bitti. Ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle toplanan vatandaşlar, çalınan marş ve şarkılara eşlik etti. Nöbete katılan İstanbul Muhtarlar Federasyonu yetkilileri "Demokrasinin ve milli iradenin yanındayız" pankartı açtı. Nöbette konuşan eski bakan Egemen Bağış da "Bu gece son nöbet. Her an uyanık olmak zorundayız. Haşhaşilerin nasıl bukalemun olduklarını iyi biliriz" dedi. Emir SOMER-Murat ŞENGÜL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son demokrasi nöbetinde ‘Uyanık kalacağız’ sözü...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN