Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'nün TRT 'daki kösteği gözaltında

17 Aralık öncesi TRT Haber ’nde görevlendirilen FETÖ ajanı Keser, operasyonlar kapsamında gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 13.8.2016 12:00 Güncelleme Tarihi: 13.8.2016 12:29
FETÖ'nün TRT İstanbul'daki kösteği gözaltında

Hakkında gözaltı kararı bulunan Keser'i evde bulamayan polisler, kendisine telefon ile ulaşarak Vatan Caddesi Emniyet Müdürlüğü'ne giderek ifade vermesini istedi. Davet üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü'ne giden Keser, ifadesi alınmak üzere burada gözaltına alındı.

TRT'DEKİ BİLGİLERİ CİHAN'A SIZDIRIYORDU

FETÖ aracılığıyla Cihan Haber Ajansı'ndan TRT'ye yerleştirilen Keser, TRT'deki bilgileri direkt olarak Cihan Haber Ajansı'ndaki yöneticilere sızdırmasıyla biliniyordu.

Her ay düzenli olarak CİHAN'da Haberden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan İnce ile toplantı yapan Keser, 17 Aralık sonrasında da sık sık Yenibosna'daki Cihan Haber Ajansı binasına giderek paralel toplantılarda yer aldı. TRT 'da o dönem istihbarat şefi olarak görev alan Keser'in, manipülatif haberlerle FETÖ adına kara propaganda yaptığı iddia ediliyor.

ABDÜLHAMİT BİLİCİ?'YE RAPOR VERDİLER

2010 öncesinde Cihan Haber Ajansı'nda kendisine bağlı editör olarak görev yapan ve yine FETÖ tarafından o yıllarda TRT Ankara Haber 'nde görevlendirilen Mehmet Çığın ile 17 Aralık sonrası biraraya gelen Keser ve Çığın'ın Abdülhamit Bilici'ye kapsamlı rapor verdiği de ileri sürülüyor. O dönemde çevresine sürekli Fethullah Gülen'in bedduasıyla ilgili 'mülaane' açıklamaları yapmasıyla bilinen Keser'in TRT'den el çektirilebileceği yönündeki olasılıklara ise 'Hicret ederiz' yanıtı verdiği ifade ediliyor.

KAYYUM'DAN BİR GÜN ÖNCE ZAMAN BİNASINDA

Öte yandan Zaman Gazetesi'ne kayyum atanmadan bir gün önce Özcan Keser'in Yenibosna'daki Merkez binada görüldüğü kaydedilmişti. 15 Temmuz öncesinde FETÖ bağlantısını sık sık inkar eden Keser'in kendini aklamak için referans arayışına girdiği belirtiliyor.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün TRT İstanbul'daki kösteği gözaltında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN