Fetullah Gülen'e gitmek için istifa etmiş

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden (AİBÜ) yapılan açıklamada, FETÖ/PDY elebaşısı Fethullah Gülen’i tedavi etmek için üniversitenin imkanlarını kullanarak ’ye gittiği iddia edilen kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Yazıcı’nın, üniversiteden iki kez 2 aylık izin talebinin kabul edilmemesi üzerine istifa ettiği belirtildi.

Giriş Tarihi: 13.8.2016 17:26
Fetullah Gülen'e gitmek için istifa etmiş

AİBÜ Rektörlüğü, Fethullah Gülen'in doktoru olduğu ileri sürülen eski AİBÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yazıcı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Daha önce de mükerrer kez gündeme gelen ve en sonolarak bir haber programında dile getirilen Mehmet Yazıcı'nın, üniversitemizde öğretim üyesi iken 'ye gitmesi konusu çarpıtılmaktadır. Mehmet Yazıcı, 10 Ağustos 2013 tarihinde 3 ay süre ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan aldığı bursla ABD'ye gitmiştir. Adı geçen öğretim üyesinin iki kez olmak üzere 2 aylık yıllık izin talepleri uygun görülmemiş, aylıksız izne ayrılmış ve izinlerin kabul edilmemesine müteakip istifa etmiştir. Kendisi ile ilgili idari ve adli süreç ayrıca devam etmektedir. Devletimizin tüm kurumlarının, milletimizin varlığına kastetmiş hainleri temizleyeceğine kimsenin şüphesi olmasın" denildi.

Üniversitenin FETÖ/PDY örgütü ile mücadele kapsamında bu örgüte üye, iltisaklı veya irtibatlı olduğu değerlendirilen personelle ilgili gerekli mücadeleyi kararlılıkla sürdürdüğü ifade edilen açıklamada şöyle denildi: "Bu çerçevede üniversitemizde yapılan çalışmalarda 20-21 Temmuz 2016 tarihinde 42 personel, 12 Ağustos 2016 tarihinde 19 personel olmak üzere, toplamda 57 akademik ve 4 idari personel görevden uzaklaştırılmış olup, ilgililer haklarında idari ve adli süreç başlatılmıştır. Ayrıca sürece ilişkin çalışmalar da yoğun bir şekilde ve titizlikle devam etmektedir. Öte yandan Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve diğer devlet ve hükümet yetkilileri tarafından da dile getirildiği üzere, devlete ve millete sinsilikle sızan bu yapının tüm unsurlarının temizlenmesi kadar bu yapıyla ilgisi bulunmayan kamugörevlileri ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi, soruşturmaların gizliliğinin ihlal edilerek, yalan ve iftiralar yoluyla itibar ve haysiyetlerinin karalanmaması da büyük önem taşımaktadır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fetullah Gülen'e gitmek için istifa etmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN