Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Binali : AK Parti milletin ta kendisidir

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali , AK Parti'nin kuruluşunun 15. yıl dönümü programında konuştu

Giriş Tarihi: 14.8.2016 18:17 Güncelleme Tarihi: 14.8.2016 21:04
Başbakan Binali Yıldırım: AK Parti milletin ta kendisidir

Başbakan Binali , AK Parti Genel Merkezi önünde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

EĞİLMEDİK, BÜKÜLMEDİK, YIKILMADIK

Can verme sırra eren aziz şehitlerimizi selamlayarak sözlerime başlıyorum. Bugün sizlerle bir arada olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Bugün bizim için özel bir gün. İçinde bulunduğumuz durumda çok daha anlamlı hale gelen dönemdeyiz. 15 Temmuz 2001'de AK Parti kuruldu. Bugün AK Parti 15 yaşında. Bu kutlu hareket bismillah diyerek milletin huzuruna çıktı. Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin kurulduğu gün, 'Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' demişti. Bu sözün üstünden 15 yıl geçti. 15 yıl sonra hain FETÖ darbe girişiminin püskürtülmesiyle gördük ki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Türkiye'yi ön saflara taşıdık, bir yandan da vesayet odaklarıyla mücadele ede ede geldik. İstiklal ve istikbal mücadelesi verdik. Eğilmedik, bükülmedik, yıkılmadık, millete güvendik ve başardık.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi önünde partililere seslendi

DİKLENMEDİK AMA DİK DURDUK

2002 seçimlerine giderken 'Tek başına, iş başına' dedik. İlk seçimlerde zaferle çıktık, işbaşına geldik. Türkiye'nin bütün imkan ve kaynaklarını vatandaşlarımız için kullandık, seferber ettik. Her şey Türkiye için dedik ve Türkiye için yaptık. Ülkenin tıkanmış damarlarını açtık. Türkiye'yi adaletle, hakkaniyetle büyüttük ve geliştirdik. Bize omuz veren milletin başını öne eğdirmedik. Önce Türkiye diye yola çıktık ve durmak yok yola devam dedik. Diklenmedik ama dik durduk. Milli irade karşısında hiçbir terör örgütü, vesayet odağını tanımadık. Eli kanlı FETÖ darbecilerine milletimizle birlikte diz çöktürmenin onuruyla huzurlarınızdayız.

Başbakan Yıldırım partililere seslendi

MİLLETÇE ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA, MİLLETLE YÜRÜDÜK

O karanlık 15 Temmuz gecesi millet akın akın meydanları doldurdu. Çünkü Başkomutan, Cumhurbaşkanı'nın çağrısı vardı. O gece medyamız, o gece polisimiz, o gece valilerimiz kaymakamlarımız, savcılarımız ve 79 milyon milletimiz bir oldu, tek yürek oldu ve bu darbeci hainlere gereken derslerini verdi. Milletçe çıktığımız bu yolda, milletle yürüdük.Bu kutlu dava hepimizin davası. Kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hepinizden Allah razı olsun. Allah sizlere daima razı olsun, Allah sizlerin daima yolunu açık etsin. Bu vesileyle bu kutlu davaya ömrünü adayanlara bütün AK Parti ailesine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

ERDEMLİLER HAREKETİ

AK Parti esas olarak Anadolu'nun bağrından çıkmış erdemliler hareketidir. AK Parti, baştan itibaren etnik, bölgesel ve dini milliyetçiliğe, her türlü ayrımcılığa karşı durmuştur. Herkesi kucaklayan bir Türkiye partisi olmuştur. AK Parti milletin sesi, Türkiye'nin partisidir. AK Parti milletin ta kendisidir. Her şey Türkiye için demiştik, bugün de davamı Türkiye'dir. Partimiz kurulduğu günden itibaren toplumsal merkezi temsil etmiştir. 79 milyonu kucaklayan bir siyaset benimsedik. AK Parti hiçbir zaman sorun odaklı olmamış, ezber bozan uygulamalarıyla Türkiye'nin ufkunu açmıştır. İcraatlarıyla geçmişini inkar etmeden, geleceğini inşa eden partinin adı AK Parti'dir. Hiç kimsenin yaşam hayatına müdahale etmeden her türlü yasağı gündemden çıkarmıştır. Biz hiçbir zaman iktidar ve güç sarhoşluğuna kapılmadık, kapılmayacağız. Aradan 15 yıl geçtikten sonra da aynı anlayışı koruyoruz. Bugün düne göre daha güçlüyüz, krizleri, ihanetleri, vesayetleri geride bırakmış bir parti olarak karşınızdayız.

Başbakan Binali Yıldırım partililere seslendi

DEMOKRASİ NÖBETLERİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

Birçok hain girişimi başarıyla püskürttük. 15 Temmuz'da milletimizle birlikte dünyanın en alçak girişimini alt etmiş ve darbecilere diz çöktürmüş bir partidir AK Parti. Yenikapı'yı gözümüz gibi koruyacağız. Demokrasi nöbetlerinden asla vazgeçmeyeceğiz. Demokrasiden yana aldığımız tavırdan asla vazgeçmeyeceğiz, asla unutmayacağız. 15 Temmuz'da bölücü terör ve FETÖ terörüyle mücadele ederken verdiğimiz şehitlere Allah'tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz Çanakkale ruhunun tazelendiği günün adıdır, ikinci kurtuluş zaferidir. 15 Temmuz bir milattır.

Türkiye'nin her şehrinde İstanbullu, Ankaralı, Konyalı, sivil, polis, asker şehitlerimizi yan yana toprağa verdik. Hep birlikte kurduğumuz devletimizi milletimizle birlikte kurtardık. Aziz şehitlerimizi şükranla yad ediyoruz.
Ak Parti'ye, Cumhurbaşkanımıza neden bu kadar saldırdıklarını çok iyi anlamalıyız. Onlar bu milletin birliğine saldırıyorlar.

SAYGIN ÜLKE OLDUK

Ak Parti'mizin 2023 hedeflerini asla ve asla engelleyemeyecekler. Yapılan saldırılar aksine azmimizi daha da arttıracak, daha çok çalışmamızı sağlayacak. 15 yıllık geçmişimiz büyük başarılarla doludur. Demokratik düzenimizi daha güçlü hale getirdik. Büyüyen ekmeği daha adil paylaşma gayreti içinde olduk. Türkiye, Ak Parti iktidarında çok daha saygın bir ülke oldu.

Türkiye Ak Parti'den önce iyi yönetilmiyordu. Siyaset çetelerinin güdümüne girmişti. 2001'de ekonomimiz tam bir çöküş yaşamış, adeta iflas etmişti. Ak Parti siyaset kurumuna kaybettiği itibarını yeniden kazandırdı. Temel hak ve özgürlükler alanını genişletti. Çok çeşitli alanlarda en cesur adımları atmaktan asla geri durmadık.

TÜRK LİRASINA İTİBAR KAZANDIRDIK

Halkımızın refahı ve mutluluğu için yaptık. Özgürlük ile refahı asla birbirinden ayrı tutmadık. Kaynak Türkiye dedik ve gerçek ekonomiyi merkeze koyduk. Dünyaya daha fazla entegre olduk ve milli gelirimizi 14 yılda 3 kattan daha fazla büyüttük. Siyasi istikrar ve güven sayesinde 169 milyar dolar küresel yatırım yapılmasını sağladık. Paramızdan 0'lar attık, Türk lirasına itibar kazandırdık. Son 14 yılda 7 milyonun üzerinde vatandaşımıza iş sağladık, aş sağladık. Toplam 1 milyon yeni iş yeri açtık. Azimle ürettik, adaletle paylaştık.

FAİZCİLER KAYBETTİ, MİLLET KAZANDI

Ak Parti siyasetinin özü insana hizmettir. Devletin borcunu yüzde 70'lerden 30'lara düşürdük. Ak Parti iktidarlarında faizciler kaybetti, millet kazandı. Ranta giden kaynaklar millete hizmet oldu. Hızlı trenler, bölünmüş yollar, havalimanlı ile memleketimizin doğusunu batısını kuzeyini güneyini imar ettik.

ROTAMIZ HAK'TIR VE ADALETTİR, PUSULAMIZ MİLLETTİR

Her zaman yoksulun, dar gelirlilerin yanında olduk. İnsani yardımlarda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yerimizi aldık. Milyonlarca mazlum kardeşimize kucak açtık. Bizim rotamız Hak'tır ve adalettir, pusulamız millettir, milletin rehberliğidir.

Demokrasinin güzelliği terazinin vatandaşın elinde olmasıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım: AK Parti milletin ta kendisidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN