Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları 'da

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Kuvvet Komutanları 'a gelerek Vali Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti. Orgeneral Akar ve Kuvvet komutanları daha sonra 15 Temmuz hain darbe girişiminde İstanbul ve Ankara'da birçok noktayı bombalayan uçakların kalktığı Diyarbakır 8. Ana Jet üssünde inceleme yaptılar.

Giriş Tarihi: 14.8.2016 02:03
Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları Diyarbakır'da

Askeri birliklerde incelemelerde bulunmak üzere 'a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı orgeneral Salih Zeki Çolak, Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti. Genelkurmay Başkanı Akar ve beraberindeki Kuvvet Komutanlarına, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Musa Çitil eşlik etti.

TOPLU FOTOĞRAF ÇEKİLDİ

Genelkurmay Başkanı Akar ve beraberindekiler Vali Aksoy tarafından karşılandı. Valilik şeref defterinin imzalanmasının Vali Aksoy tarafından Genelkurmay Başkanı Akar ve beraberindeki Kuvvet Komutanları'na Diyarbakır'da son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi verildi. Genelkurmay Başkanı Akar ve beraberindeki Kuvvet Komutanları, ziyaretten sonra Valilik önünde toplu halde fotoğraf çektirdi.

ANKARA'YI BOMBALAYAN ÜSTE İNCELEME YAPTILAR

Genelkurmay Başkanı ve diğer komutanlar 8. Ana Jet üssünde inceleme yaptıktan sonra askeri uçakla ayrıldı. FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında başta Ankara'da TBMM başta olmak üzere birçok noktayı bombalayan savaş uçaklarından 6'sının Diyarbakır'da bulunan 8'nci Ana Jet Üssü'nden kalktığı ortaya çıkmıştı.

TBMM'Yİ BOMBALAYAN HAİN KONUŞTU!

ABD GENELKURMAY BAŞKANI TBMM'DE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları Diyarbakır'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN