Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bin yıllık mücadelenin bugünkü temsilcileriyiz

14 Ağustos 2001'de Türk siyasi hayatında yerini alan AK Parti, 15. kuruluş yıldönümünü, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri'ne saygı için sade bir törenle kutladı. 'dan video konferansla törene bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ'cü hainlere yüklendi: "FETÖ'nün kökünü kazımak boynumuzun borcudur" dedi

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Bin yıllık mücadelenin bugünkü temsilcileriyiz
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) 15. kuruluş yıldönümü 15 Temmuz'da darbe girişimi sırasında şehit olanlar anısına bu yıl görkemli bir kutlama yapılmadan kutlandı. Tören bu yıl ilk kez AK Parti Genel önündeki açık alanda düzenlendi. 5 binin üzerinde resmi davetli programa katıldı. Törende Başbakan Binali 'ın yanı sıra 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 'dan video konferansla alana bağlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
GÖNÜL BAĞIM HİÇ KOPMADI: Partimle hukuki bağımı 27 Ağustos 2014 tarihindeki olağanüstü kongrede kopartmak zorunda kalmıştım. Partimle bağım kopmuş olsa da, partiyi birlikte kurduğum dava arkadaşlarımla gönül bağım, mücadele arkadaşlığım bitmemişti, bitmeyecektir. 26 Mart 1999'da Pınarhisar Cezaevi'ne doğru yola çıktığımızda 'Beraber yürüdük biz bu yollarda" dedik. Hiç vakit kaybetmeden milletimize koştuk. Verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalıştık.

Erdoğan'dan AK Parti'ye yıldönümü mesajı


AÇTIKLARI ÇUKURA GÖMÜLDÜLER: Biz milletimize hizmet ettikçe, milletimiz de bize sahip çıktı. Her seçimde oylarımızı artırdık. 2007'de biz Cumhurbaşkanı seçtirmemek için oynamadık oyun bırakmadılar. Giriştikleri saldırılardan sonuç alamayanlar 2013'ten itibaren yeni senaryolar ortaya koydular. Gezi olayları tutmadı, 17-25 Aralık darbe girişimini başlattılar netice alamadılar, 2014 seçiminde 13 parti bir adayı destekledi milletimizin yüzde 52'sinin desteğini alarak buradan galip çıktık. Daha sonra silahlı bir başkaldırıya kalkıştılar, açtıkları çukura gömüldüler. Birçok şehrimizde canlı bomba saldırıları yaptılar netice alamadılar. 15 Temmuz'da ülkemizin en alçak, en sinsi saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Bir grup asker müsveddesi teröristler kendi devletine darbe girişimine kalkıştı. Bunlar her türlü silahı yine millete karşı kullandı. Milletimizle omuz omuza vererek bunu akamete uğrattık. Dava arkadaşlarımızı şehit verdik, gazilerimiz var. Tek yürek, tek ses olarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma mücadelesi verildi.
KÖKLERİNİ KAZIMAK BOYNUMUZUN BORCU: 17 Ağustos'ta Yenikapı'da ülkemizin önünde yeni bir kapının açılışının müjdecisi olmuştur. Bu yeni kapıya sonuna kadar sahip çıkılacağına inanıyorum. Bu alçaklar 240 arkadaşımızı şehit ederek milletimize bedel ödetmişlerdir. Bunun hesabını sormak ve FETÖ'nün kökünü kazımak boynumuzun borcudur.
BİN YILLIK DAVANIN TEMSİLCİLERİYİZ: Bu parti 15 yıllık bir parti olabilir. Bu parti mensuplarının medeniyet davası bin 400 yıllık bir davadır. Anadolu'da verilen mücadelenin temsilcileridir. İstanbul'un Fethinden Çanakkale'ye tüm dönemlerin ruhudur. Balkanlar'dan Orta Asya'ya dünyanın neresinde bir mazlum varsa, onların gözyaşlarını silen bir eldir bu parti. Öz yurdunda parya muamelesi görenlerin ümitle çarpan yüreğidir. 15 Temmuz'a kadar AK Parti'ye oy verenlerden aldığı güçle, tüm Türkiye'ye hizmet etmek mücadelesindeydiniz. Artık tüm Türk milletine hizmet etme mecburiyetimiz var. Bu millet varsa, biz varız. Bu ülke varsa, biz varız. Bu devlet varsa biz varız. Bu bayrak varsa biz varız. Bu ezanlar varsa biz varız. 15 Temmuz'da hepsine birden saldırdılar. Artık 15 Temmuz öncesi gibi davranamayız. En başta ben davranamam. İktidar partisi olarak AK Parti böyle davranamaz. Muhalefet partilerinin de aynı anlayışta olduğuna inanıyorum. AK Parti'nin 15. kuruluş yıldönümü böyle tarihi bir dönemde gerçekleşiyor. AK Parti'den Türkiye'nin 2002'den bu yana değişimini sağlayan öncü misyonunun devamını bekliyorum.

20.01 MESAJI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin 15. kuruluş yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesaplarından da paylaşımda bulundu. Erdoğan, ilk mesajını AK Parti'nin kurulduğu 2001'e atıfta bulunarak saat 20.01'de, son mesajını ise 15. kuruluş yıldönümüne atfen 20.16'da paylaştı. Erdoğan, "Kurulduğu günden bu yana insanlık davasının nöbetini tutan, milletimize umut olan AK Parti'nin kadrolarına nice başarılı yıllar diliyorum" ifadelerini kullandı.

15. YILA ÖZEL PROGRAM
Ankara Emniyet Müdürlüğü, etkinlik için 2 bin polis görevlendirdi.
AK Parti Genel Merkez binasına Türk bayrağı, Atatürk, AK Parti'nin kurucu lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım'ın büyük boy posterleri asıldı.
Etkinlikte, sinevizyon gösterisiyle AK Parti'nin 15 yıllık öyküsü anlatıldı.
Başbakan Yıldırım, Genel Merkez'de, AK Parti'nin 15 yıllık siyasi yolculuğunu yansıtan fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.
Sergide, "Gezi Parkı" olayları, 17-25 Aralık darbe girişimi ile FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde yaşananlara ilişkin fotoğraflar da yer aldı.
15. yıla özel partinin kurucu lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım'ın fotoğraflarının bulunduğu "özel hatıra pulu" hazırladı.
1 kilometre uzunluğundaki dev Türk Bayrağını taşıyan 6 bin vatandaş Beştepe'den AK Parti Genel Merkezi binasına yürüdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bin yıllık mücadelenin bugünkü temsilcileriyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN