Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Firari imam kopyacı çıktı

Giriş Tarihi: 16.8.2016
Firari imam kopyacı çıktı

Darbenin bir numarası olarak aranan FETÖ'nün firari imamı Adil Öksüz'ün, yabancı dil sınavında kopya çektiği için doçentlik başvurusu iptal edildi. FETÖ'nün girişiminde Akıncı Üssü'nde yakalanıp, mahkeme tarafından serbest bırakıldıktan sonra hakkında tekrar arama kararı çıkartılan Yard. Doçent Adil Öksüz ile ilgili Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Üniversiteler Arası Kurul (ÜAK) ile Ölçme Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) tarafından inceleme başlatıldı. Darbeden önce doçentlik başvurusunda bulunan Adil Öksüz'ün başvuru belgeleri arasında yer alan yabancı dil yeterlilik belgeleri şüpheli çıktı. Öksüz'ün yerine başka birini sokarak sınavdan başarılı olabildiği iddia edildi.

İNGİLİZCE BİLMİYOR
Bu gelişme üzerine Üniversiteler Arası Kurul (ÜAK) Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Yrd. Doçent olarak görev yapan Adil Öksüz'ün Doçentlik jürisini incelemeye aldı. 109 kez yurt dışına giriş çıkın yapan Adil Öksüz, tek kelime İngilizce bilmeden İngilizce makaleleri nasıl yazdığını incelemeye aldı. Doçentlik jürisinde görevli 3 üyeden 2'sinin Öksüz'e olumlu rapor verdiği ortaya çıktı. Jürinin raporunda, alanına ilişkin yeni makaleler olmasının olumlu puan getirdiği yönünde görüş belirtti.

KIYAMETE TARİH VERDİ
Adil Öksüz'ün İngilizce yayınlanan makalelerinden birinden Kuran-ı Kerim'de kıyamet gününün 2000'li yıllarda kopacağına ilişkin parmak hesabı yapması da daha önce ilahiyat profesörleri tarafından tepki çekmişti. Kuran-ı Kerim'e göre kıyamet gününün hiçbir şekilde belirtilmediğinin net bir şekilde yer aldığı ifade ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Firari imam kopyacı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN