Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’yü koruyup kolluyor”

PKK’lıların sokaklarında gösteri yapmasına göz yuman , ‘Türkiye, Ortadoğu’da terör örgütlerini destekliyor’ yalanını uydurdu

Giriş Tarihi: 17.8.2016
“Almanya FETÖ’yü koruyup kolluyor”
Türkiye'den kaçan terör örgütü üyelerine kucak açan, yasaklı örgüt listesinde olmasına rağmen PKK'lıların sokaklara çıkmasına, örgüte para toplamasına izin veren , Türkiye'ye 'terörü destekledi' yalanını attı ve yıllardır terörle mücadele eden Türkiye'yi radikal İslamcı terör örgütlerine destek vermekle suçladı.

GİZLİLİK ŞARTI DA GETİR MİŞLER
Sol Parti'nin soru önergesini İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Ole Schröder, 'devletin bekası nedeniyle gizliliğin korunması' şartıyla yanıtlayıp, "Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Orta ve Yakın Doğu'da Müslüman Kardeşler ve Hamas gibi örgütlerle Suriye'deki silahlı muhalif grupları destekliyor" yalanını uydurdu. FRANKFURT

"ALMANYA FETÖ'YÜ KORUYUP KOLLUYOR"
Türkiye'nin FETÖ'nün 'daki faaliyetlerinin izlenmesi talebi Alman makamlarınca kabul görmedi. Deutsche Welle'ye konuşan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, "Gülen hareketinin, Almanya'nın iç istihbarat örgütü olan Anayasa Koruma Teşkilatı ve birimlerinin gözlem altına aldığı hareketler arasında bulunmadığını" açıkladı.

FİRARİ SAVCILAR İÇİN 'YOK' YANITI
İçişleri Bakanlığı kaynakları ise Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın hangi oluşumları gözlem altına alacağı konusunda Almanya'nın kendi kriterlerinin esas aldığını vurgulayarak, bu konuda Alman hukuk düzeninin, anayasa ve yasaların çizdiği çerçevenin belirleyici olduğunu söyledi. Firari savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara hakkında iade taleplerine de Alman makamlarınca "Almanya'da olduklarına dair bilgi yok" yanıtı verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Almanya FETÖ’yü koruyup kolluyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN