Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cezaevlerinden tahliyeler başladı

Giriş Tarihi: 17.8.2016 15:25 Güncelleme Tarihi: 17.8.2016 15:38
Cezaevlerinden tahliyeler başladı

Koşullu salıverilmesine iki yıl veya daha az süre kalan iyi halli hükümlülerin, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak tahliye edilmelerine başlandı.

671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'a eklenen geçici madde uyarınca Silivri Ceza İnfaz Kurumları'ndantahliye edilen hükümlüler, aileleriyle kucaklaşarak, giderdi.

Mutluluklarını aileleriyle paylaşan hükümlüler, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tahliye edilen hükümlü Turgay , gazetecilere yaptığı açıklamada, "Cezaevinden tahliye olduğum için çok mutluyum. Böyle bir şey beklemiyordum, çok iyi oldu. Bundan sonra bizim için hayırlısı olur inşallah. Allah devletimiz ve milletimiz için doğruluk nasip etsin. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederiz. Aklımız başımıza geldi. Bundan sonra daha iyi ve temiz insan olmaya çalışacağız." dedi.

Hükümlü Rayif Bölükbaş da tahliye kararından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bundan sonra vatana ve millete hayırlı olmaya çalışacağını dile getirdi.
Ailelerin Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi önünde bekleyişleri sürüyor.

BAKAN BOZDAĞ'DAN A HABER'E ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaevlerinden tahliyeler başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN