Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'de de terör listesine girmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ortak açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 17.8.2016 22:09 Güncelleme Tarihi: 17.8.2016 22:47
Cumhurbaşkanı Erdoğan: KKTC'de de terör listesine girmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı Beştepe Külliyesi'nde kabul etti. İki lider, başbaşa ve heyetler arası görüşmelerden sonra basının karşısına geçti. Erdoğan, yaptığı konuşmada FETÖ'nün KKTC'de de terör listesine eklendiğini, bunun dost ülkeler için örnek olmasını dilediklerini söyledi.

''ALTIN HARFLE YAZILACAK''

Erdoğan'dan sonra söz alan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, "Cumhurbaşkanı Erdoğan darbe girişimin yaşandığı akşam gerçek bir lider gibi hareket etti. Erdoğan'ın çağrısıyla binlece insan sokağa döküldü. Canlarını verdiler. TBMM bombaların altında toplanabildi. Bütün bunlar bu ulusun tarihine altın harflerle yazılacak bir destandır. Demokrasiye bu kadar laik olduğunu böylesine kanıtlamış olan Türk halkı çok daha güzel hedeflere el birliğiyle ulaşacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: KKTC'de de terör listesine girmiştir

''İSTER FETÖ OLSUN İSTER...''

Kıbrıs konusunda açıklamalarda bulunan Akıncı, "Kıbrıs'ta artık gerçekten bir dönüm noktasına ulaştığımızı belirtmek istiyorum. Ya 2016 çıkmadan Kıbrıs'ta bir sonuca ulaşacağız. Ya da yaklaşan seçimlerle birlikte bu fırsat zinciri kaybolup gidecek. Akıl yolu yolu 2016 yılı çıkmadan bu sorunları çözmektir, Türkiye ile Yunanistan arasında yeni iş birlikleri kurmalıyız. Biz Kıbrıs Türk tarafı olarak sizlerin de desteğiyle bu yolda ilerleyeceğiz. Kıbrıs halkı, ister FETÖ olsun ister bir başka terörist grup olsun, bunların topraklarımızda yeşermesine izin vermeyecektir." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: KKTC'de de terör listesine girmiştir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN