Hakim , Öksüz'ü somut delillere rağmen serbest bırakmış

Giriş Tarihi: 17.8.2016 17:21 Güncelleme Tarihi: 17.8.2016 22:28
Hakim Çelik, Öksüz'ü somut delillere rağmen serbest bırakmış

HSYK tarafından görevden alınan Batı 2. Sulh Ceza Hakimi 'in, hakkında "mevcut somut delil" bulunmasına rağmen Akıncı Üssü'nde gözaltına alınan FETÖ'nün " kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ü serbest bıraktığı ortaya çıktı.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında 'daki Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra Ankara Batı 2. Sulh Ceza Hakimi Köksal 'in serbest bıraktığı FETÖ'nün " kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün ifade sorgu zaptı ortaya çıktı.

Öksüz, Hakim Çelik'e verdiği ifadesinde savcılıkta verdiği ifadeyi tekrar ederek, ekleyeceği bir husus bulunmadığını bildirdi.

Hakim Çelik, "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme suçunun beraberinde başka suç işleme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme suçundan" mahkemeye sevk edilen Öksüz hakkında serbest bırakılma kararı verdi.

"MEVCUT SOMUT DELİL VAR İSE DE..."

HSYK Teftiş Kurulu Başkanlığının raporu doğrultusunda görevden alınan Çelik'in Öksüz'e ilişkin kararı dikkati çekti.

Çelik, Öksüz üzerine atılı suçlara ilişkin somut deliller bulunduğunun altını çizerek, "Mevcut somut delil var ise de sabit ikametgah sahibi oluşu, kaçma ve delilleri karartma ihtimalinin olmayışı, suç vasfının değişme ihtimali ile dosya kapsamı nazara alınarak, Cumhuriyet Başsavcılığının tutuklama talebinin reddi ile tutuksuz yargılanmak üzere başka suçtan tutuklu veya hükümlü değilse serbest bırakılmasına" şeklinde karar verdi.

ADİL ÖKSÜZ'ÜN 'SIR' PLAKALI OTOMOBİLİ KAYNAK HOLDİNG'İN ÇIKTI

ADİL ÖKSÜZ'Ü KARŞILAYAN AJAN DEŞİFRE OLDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakim Çelik, Öksüz'ü somut delillere rağmen serbest bırakmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN