Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adil Öksüz'ün akrabası o soruşturma kapsamında yakalandı

FETÖ'nün girişiminin planlayıcıları arasında yer alan ve Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra skandal bir kararla serbest bırakılan firari Adil Öksüz'ün akrabası Sahure Öksüz, 2010 yılı KPSS soruşturması çerçevesinde gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 19.8.2016 16:40 Güncelleme Tarihi: 19.8.2016 17:43
Adil Öksüz'ün akrabası o soruşturma kapsamında yakalandı

Akıncı Üssü yakınlarında 16 Temmuz'da jandarma ekiplerince gözaltına alındıktan iki gün sonra sevk edildiği Batı 2. Sulh Ceza Hakimliğince serbest bırakılan, örgütün "hava kuvvetleri imamı" olduğunun ortaya çıkması üzerine hakkında yeniden yakalama kararı çıkarılan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Adil Öksüz hala bulunamadı.

Öksüz'ün, akrabalarından birinin de 2010 yılı KPSS sınav yolsuzluğuna karıştığı ortaya çıktı. 2010 yılı KPSS ididanamesinde şu ifadeler yer almıştı:

AKRABALAR BAŞARI SAĞLADI

"Sınav sorularını sınavdan önce elde eden adaylar, kamuya ait malı kamuyu aldatarak, haksız bir şekilde elde etmişler, kullanmışlar ve haksız başarı elde etmişlerdir. Bu şekilde kamu kurumu zararına nitelikli dolandırıcılık suçunu işlemeye başlayan adaylardan bir kısmı bu sınavda elde ettiği haksız başarıya dayanarak, kamu görevine atanmış ve son menfaat olan son maaşına kadar da eylemine devam etmiştir. Dolayısıyla bu sınava dayanarak kamu görevine atanan şüphelilerin eylemi zincirleme dolandırıcılık suçu şeklindedir. Kopya ise sınav anı ve sınav esnasındaki faaliyetleridir. Buradaki durum ile tamamen farklıdır. Yüksek başarı elde eden şüphelilerin aynı dershane, okul ve şirket çalışanı oldukları, aynı zamanda şüphelilerin baldızının, kuzeninin, eşlerinin, iş yeri arkadaşlarının ve iletişim adresleri aynı olanların da yüksek başarı elde ettikleri görülmüştür."

MUĞLA'DA YAKALANDI

Adil Öksüz'ün akrabası Sahure Öksüz, 2010 yılı KPSS soruşturması çerçevesinde aranıyordu. Sahure Öksüz bugün 'da polis tarafından yakalandı. (Milliyet)

ADİL ÖKSÜZ'ÜN KAYINPEDERİ İLE KAYINVALİDESİ GÖZALTINA ALINDI

SÜLALE BOYU İHANET ÇETESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Öksüz'ün akrabası o soruşturma kapsamında yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN