Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suikast timi tutuklandı

Giriş Tarihi: 19.8.2016
Suikast timi tutuklandı
Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı oteli basan suikast timinin komutanı Binbaşı Şükrü Seymen ile önceden aynı birlikte eğitim alıp görev yapan lerden seçtiği yüzbaşılar İsmail Yiğit, Mustafa Serdar Özay, Muammer Gözübüyük, Ergün Şahin, Bahadır Sagun, Mehmet Öztürk, üsteğmenler Murat Köse, Mehmet , Enes Yılmaz ve teğmen Muhammet Burak İpek, tutuklandı.
Konya i, FETÖ'nün çaldığı sınav sorularının İç Anadolu Bölgesi sorumlusu da olan Ankara imamı tarafından, bölge talebe sorumlularına, oradan da ev abilerine dağıtıldığını belirledi. Çoğunluğu imam, 60 örgüt yöneticisinin tutuklandığı operasyonlar kapsamında üçüncü dalgada şafak baskınıyla 30 kişi daha gözaltına alındı.
Meram eyalet muhasebecisi Yasin U, "17 Aralık sonrasında görüşmelerin tedbir açısından Bylock programı üzerinden yapılacağı söylendi. Telefonuma Bluetooth ile gönderilen uygulamayı kurdum. Bylock programı telefonun ekranı üzerinde mail simgesi olarak gözüküyordu programa dokunduğum an Bylock programı olarak açılıyordu" dedi.
Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Aksaz Merkez Komutanı Albay Aytunç Kan, Zonguldak'ın Gökçebey ilçesi kaymakamı Bünyamin Bilgin ile Aksaray'ın Ağaçözü ilçe kaymakamı Erkan Yılmaz, Kahramanmaraş'ta ceza infaz kurumu çalışanı 34 kişi, Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yerel bir gazete sahibi, Yozgat'ta darbecilerle birlikte yayını kesmek için TRT binasına giren Niyazi Akalın, Burdur'da aralarında doktor ve eczacılarında bulunduğu 10, Afyonkarahisar'da 10 adliye çalışanı tutuklandı.
Balıkesir'de, aralarında, 6 asker imamı ile çeşitli rütbelerde askerlerin de bulunduğu 24 kişi tutuklandı. Zanlıların ev ve işyerlerinde de 30 bin dolar ve 36 bin 750 lira himmet parası ile bol miktarda dijital doküman ele geçirildi.

?ÜNYE KAYMAKAMI MUSTAFA DEMİR DE GÖZALTINA ALINDI
Ordu'da, darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetlerinde "Milli İrade Diploması" dağıtan Ünye Kaymakamı Mustafa Demir ile 4 avukat, Erzincan'da, aralarında imamların da bulunduğu 20, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde, aralarında bir profesörün de bulunduğu 21, Samsun'da aralarında 4'üncü sınıf emniyet müdürlerinin de bulunduğu 26 polis ve 2 öğretmen, Amasya'da 10 polis, , Isparta'da 3 asker gözaltına alındı.

Kenan GÜRBÜZ-Halit TURAN- Şaban YILMAZ-Mehmet YILDIRIM / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suikast timi tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN