‘Üç CASA uçağı ile kaçacaklardı’

Giriş Tarihi: 19.8.2016
‘Üç CASA uçağı ile kaçacaklardı’
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu. Bakan Işık gündemdeki konuları değerlendirdi:
Şunu, PKK'nın çok iyi bilmesi lazım ki bugün Cumhuriyeti 15 Temmuz gecesinden çok daha güçlüdür. En azından Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sızmış hainler, çok büyük oranda temizlenmiştir ve PKK'nın içeriden destek alma imkânı ortadan kalkmıştır. Bundan sonrasını PKK düşünsün, bundan sonrasını PKK'nın yöneticileri düşünsün.
Darbeciler, darbenin başarısız olduğunu anladıkları anda üç CASA uçağını hazır ettiler, Akıncı Üssü'nden kaçacaklardı. CASA uçaklarının hazırlandığını ve bunların kaçmak için hazırlık yaptıklarını da oradaki askerlerimiz ve sivil işçilerimizden öğrendik. Bunun engellenmesi için pistlerin bombalanarak devre dışı bırakılması sağlandı ama nereye kaçacaklarına yönelik o anda bir bilgimiz yoktu. Belki sorgularda ortaya çıkacak.

ALBAYLAR İÇİN YAŞ TOPLANTISI
Yayımlanan rnameden sonra; kara, deniz, , jandarma ve sahil güvenlik dahil 3 bin 725 kişi ihraç edildi. TSK'da 9'u general, amiral, 137 firar var ve bu sürekli düşüyor.
Ağustos ayı içinde bir Yüksek Askeri Şûra toplantısı yapmayı hedefliyoruz, bununla ilgili Başbakanlık'tan bir tarih bekliyoruz. Burada da konu özellikle albayların durumu olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Üç CASA uçağı ile kaçacaklardı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN