8 kaçak askerin işlemleri başladı

Giriş Tarihi: 20.8.2016
8 kaçak askerin işlemleri başladı
Darbe girişiminin ertesinde helikopterle Yunanistan' a kaçarak sığınma talebinde bulunan 8 cuntacının sığınma taleplerini öngören işlemleri dün başladı. Önümüzdeki hafta içine kadar devam edecek süreçte, 8 firari asker, ikişer ikişer mülakattan geçecek ve iltica taleplerinin gerekçelerini savunacaklar.

EYLÜLÜ BULABİLİR
Siyasi sığınma talebinde bulunanlara uygulanan prosedüre göre, 8 askerin ilk aşamada verecekleri mülakatlardan sonra, sığınma talepleri reddedilirse, 8 askerin temyize başvurarak ikinci bir mülakattan geçmeleri öngörülüyor. Bu sürenin de eylül ortalarını bulabileceği tahmin ediliyor. Bu sürenin de tamamlanmasından 8 askerin talepleri konusunda göçmenlerden sorumlu BM temsilcisi, AB temsilcisi ve Yunan makamlarından oluşan yargı organının, şu 3 karar arasında seçim yapması gerecek:

3 SEÇENEK VAR
1) Sığınma talepleri kabul edilecek. 2) Ülkeye yasa dışı giriş yaptıkları gerekçesiyle 2 şer ay hapis cezası verilip sınır dışı edilecekler. Bu durumda askerler herhangi bir ülkeye gidebileceği için Öcalan krizinin hortlaması ihtimaline işaret ediliyor. 3 ) 'ye iade edilecekler. Bu arada 'nın 8 askerin iadesi ile ilgili hazırladığı dosyalar da Yunan Adalet Bakanlığı tarafından inceleme altına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 kaçak askerin işlemleri başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN