Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaştırma Bakanı Arslan: Cumhurbaşkanımız sürprizleri sever

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim sü'nün bayramda ücretsiz olabilir mi şeklindeki soruya, "Cumhurbaşkanımız her zaman vatandaştan yana sürprizleri sever. Eğer böyle bir talimatları olursa bu çerçevede hareket ederiz" şeklinde cevap verdi.

Giriş Tarihi: 20.8.2016 11:29 Güncelleme Tarihi: 20.8.2016 12:47
Ulaştırma Bakanı Arslan: Cumhurbaşkanımız sürprizleri sever

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 26 Ağustos'ta açılacak Yavuz Sultan Selim sü'nde incelemelerde bulundu. İncelemeleri sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 26 Ağustos'ta açılacağını hatırlatarak, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü gerçekten 36 ayda bitirilmesi öngörülen, 27 ayda bitirdiğimiz bir proje. Sadece İstanbul'un 3. gerdanlığını değil, bununla birlikte açtığımız 215 kilometre otoyolu düşündüğünüzde rekor sürede bitirilmiş bir proje" dedi.

Bakan Arslan'ın konuşmasından önemli satır başları şöyle oldu:

8.5 milyar biz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın takipleri ile çok sık incelemelerde bulunuyorduk. İki hafta önce Sayın Başbakanımız ile birlikte incelemelerde bulunduk.

Geldiğimiz nokta şu; şu an peyzaj çalışması ve temizlik hariç proje köprü ve otoyollar tamamen bitmiş durumda.

En geç Salı günü bütün çalışmalar bitmiş olacak ve cuma günü inşallah ülkemizin gurur projesini birlikte hizmete alacağız.

"5 MİLYON 100 BİN AĞAÇ DİKİYORUZ"

İstanbul'un hem trafik yükünü hem de çevre anlamında zararlı yükleri omuzlarından alacağız. Orman Bakanlığımız ile birlikte süreci titiz şekilde takip ederek yaklaşık 300 bin başka yerlere aktarılmış. Buna karşılık bu projede şu an 2.5 milyon ağaç dikmiş durumdayız.

Günde 10 bin ağaç daha dikiyoruz, ki bu proje güzergahında toplam 5 milyon 100 bin ağaç dikeceğiz.

"31 TRİLYON DOLARLIK TİCARET HACMİNDEN PAY ALMAK İSTİYORUZ"

Bu büyük projelerimizin ülkemize kazandırdığı bir boyut daha var. Anadolu coğrafyası harita üzerinde Avrupa ile Asya üzerinde köprü konumundadır.

Amacımız Anadolu'yu Asya ve Avrupa arasında ulaşım açısından kesintisiz köprü haline getirmek. Bu bölgede 31 trilyon dolarlık bir ticaret hacmi var.

Yılda 75 milyar dolarlık bir taşıma potansiyeli var. Bütün bu büyük projeleri gerçekleştirirken yapmak istediğimiz o 31 trilyon dolarlık ticaret pastamızdan pay almak.

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ BAYRAMDA ÜCRETSİZ Mİ OLACAK?

Eğer açılıştan bayrama kadar ücretsiz olsun dersek bu sürdürebilir bir şey değil. Ancak Cumhurbaşkanımız her zaman vatandaştan yana sürprizleri sever. Eğer böyle bir talimatları olursa bu çerçevede hareket ederiz biz de sizin gibi o gün cumhurbaşkanımızın ağzından çıkan ifadeyle öğrenmiş olacağız.

Ulaştırma Bakanı Arslan "Cumhurbaşkanımız sürprizleri sever"

"3. KÖPRÜDEN GEÇİŞLER DOLARLA OLMAYACAK"

5 BİN METREDEN 3. KÖPRÜ BÖYLE GÖRÜNÜYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaştırma Bakanı Arslan: Cumhurbaşkanımız sürprizleri sever
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN