Türkiye'nin en iyi haber sitesi

12 yaşındaki Mehmet: "Allah belalarını versin"

Giriş Tarihi: 21.8.2016 16:41
12 yaşındaki Mehmet: Allah belalarını versin

'teki terör saldırısında yaralananlar ve görgü tanıkları teröre tepki gösterdi. Damadın kardeşi Şükrü Akdoğan, "Paramparça olan insanlardan başka hiçbir şey görmedik. Terörün Allah belasını versin. Allah yapanın yanına koymasın" dedi. 12 yaşındaki Mehmet Can Gürbüz'ün sözleri ise her şeyi özetler nitelikteydi...

'te sokak ünde düzenlenen terör saldırısının ardından, vatandaşların tedavisi sürüyor.

Hastanede tedavi edilenlerden Gülser Ateş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırının, gelin ve damadın eve çıkmaya hazırlandığı sırada düzenlendiğini kaydederek "Komşumuzun biriyle sandalyede oturup sohbet ediyorduk. Ne olduğunu bilmiyorum. Sadece tek bildiğim bir patlamayla konuştuğum komşumun üstümde öldüğüydü. Onun altında kaldığımı hatırlıyorum. Eğer komşum üstüme düşmeseydi ben de ölmüştüm. O cenaze beni kurtardı." dedi.

SALDIRIDA YARALANAN GÜLSER ATEŞ: TERÖRÜ LANETLİYORUM

Dört çocuğundan birinin saldırıda yaralandığını söyleyen Ateş, kızının ayaklarının yandığını ifade etti.

Ateş, "Terörü lanetliyorum. Gelin ve damadın en mutlu gününü zehir ettiler. Orada masum çocuklar vardı. Kimsenin suçu yoktu. Zaten düğün de bitmişti. Herkes dağılacaktı. Düğün sahibinden başka kimse kalmadı." diye konuştu.

GAZİANTEP'TEKİ PATLAMADA KURBANLARIN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

DAMADIN KARDEŞİ AKDOĞAN: ALLAH YAPANIN YANINA KOYMASIN

Damadın kardeşi Şükrü Akdoğan da nın bir anda meydana geldiğini belirterek her yerin paramparça olduğunu söyledi.

Akdoğan, "Hiçbir şey göremedik. Paramparça olan insanlardan başka hiçbir şey görmedik. Terörün Allah belasını versin. Allah yapanın yanına koymasın." dedi.

SALDIRIDA YARALANAN 12 YAŞINDAKİ GÜRBÜZ: BİZ BUNLARI HAK ETMEDİK

Halasının kızının düğününe katıldıklarını söyleyen yaralılardan 12 yaşındaki Mehmet Can Gürbüz, alevlerin üstlerine doğru geldiğini anlattı.

Herkesin o sırada yere yattığını dile getiren Gürbüz, "Biz bunları hak etmedik. Allah onların belalarını versin. Onların yüzünden yengem ve kızları öldü." ifadesini kullandı.

PATLAMA SONRASI DİKKAT ÇEKEN DETAY

"BİZ TÜRK HALKI BURADAYIZ"

Terör saldırısının görgü tanıklarından Ahmet Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evinin damında oturarak düğünü seyrettikleri sırada patlama meydana geldiğini söyledi.

Patlamanın ardından bir aracı fark ettiğini ifade eden Aydın, "Alana indiğimizde çok kişinin yerde hareketsiz olduğunu gördük, ağır yaralı arkadaşları özel araçlara alarak hastanelere ulaştırmaya çalıştık. O sırada yaralıları kurtarmak için uğraşırken karşıda bir aracı ve içinde iki kişiyi fark ettik. 'İkinci bir patlama olacak hazırlıklı olun' diye ses duyduk. Bunun üzerine birçok kişinin evlerine kaçmaya başladığını gördüm çok kötü bir manzara oluştu." dedi.

Teröristlere tepki gösteren Aydın, şöyle devam etti:

"Bir patlama yapacaksanız cesaretle çıkın, biz Türk halkı buradayız. 7-8 yaşındaki çocuğun olduğu çocuk arabasına bomba koyarak insanları katletmek nasıl bir şey. Camiler, okulları patlatmak cesaret işi değil, biz günlerce sokaklara döküldük, 27 gün nöbette kaldık cesareti olan o zaman karşımıza çıkardı. Bir insanın en mutlu olacağı günde bomba patlatmak nasıl bir iştir. Bizim devletimiz güçlü, biz devletimize inanıyoruz, güveniyoruz. FETÖ'cülermiş, PKK'lılarmış, DAEŞ'lilermiş neden biz meydanlardayken çıkmadınız, devletimizin her zaman arkasındayız, Cumhurbaşkanımızın yanındayız, yine darbe girişimindeki gibi kenetlenerek bunlara karşı durmalıyız."

ÜNLÜ İSİMLERDEN GAZİANTEP'TEKİ HAİN TERÖR SALDIRISINA TEPKİLER

"YAPANLARIN EN KISA SÜREDE YAKALANMASINI İSTİYORUZ"

Ahmet Sansar ise olay yerine vardığında büyük bir dehşet yaşadığını belirterek, "Şerefsizler bomba tesirli olması için ellerinden ne gelmişse demir para vesaire koymuşlar, bu şekilde bir katliam oluşturmaya çalışmışlar. Bunu yapanların en kısa sürede yakalanmasını istiyoruz." dedi.

"BU SIRADAN BİR DÜĞÜN. YAPILAN BU SALDIRI CANİCEDİR"

Siirt'in Pervari ilçesinden kente Akdoğan ailesinin akrabalarını getiren servis şoförü Hamdullah Ceyhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, düğün hazırlıklarının başladığı 3 haftadan bu yana Siirt'in Pervari ilçesinden Akdoğan ailesinin akrabalarını Gaziantep'e getirdiğini söyledi.

Düğün sahiplerinin akrabaları olduğunu anlatan Ceyhan, "En son geçtiğimiz perşembe Siirt'ten akrabaları getirmiştim. Babasını, ablalarını getirdim. Kardeşini daha önce getirdim. Damadın abisi zaten Gaziatep'teydi. Damadın babası hayatta, gördüm ve konuştum. Hastaneden yeni çıkmıştı. Diğerlerini tam olarak bilmiyorum." dedi.

OLAY YERİNDE CANLI BOMBA YELEĞİ BULUNDU

Damadın ablasının saldırıda vefat ettiğini belirten Ceyhan, şunları söyledi:

"Damadın birçok akrabası vefat etti. Amcası vefat etti. Damat ve gelin Siirt'liydi. Zaten amca çocuklarıydı. Damat tam olarak bilmiyorum ama fabrika işçisiydi. Gelin zaten çalışmıyordu. Siirt'ten ortalama Gaziantep'teki düğün için 12 kişi getirdim. Herhangi bir partiye bağlı olmayan bir şey. Bu bir düğün. Sıradan bir düğündür. Yapılan bu saldırı canicedir. Bunu nasıl yaptılar? Hangi vicdan el verir?"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12 yaşındaki Mehmet: "Allah belalarını versin"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN