Beyaz Saray: Gülen konusunda ile çok yakın çalışıyoruz

CNN’ye konuşan Beyaz Saray yetkilileri: Gülen’in iadesi konusunda ile yakın çalışma yapılıyor. Biden’ın ziyaretinde bir numaralı gündem maddesi bu olacak

Giriş Tarihi: 22.8.2016
Beyaz Saray: Gülen konusunda Türkiye ile çok yakın çalışıyoruz
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın bu hafta 'ye yapacağı ziyaret sırasında, Fetullah Gülen'in "gündemin başlıca maddesi" olacağına dikkat çekiliyor. Ziyaret öncesi CNN International'a konuşan üst düzey Beyaz Saray yetkilileri de, Gülen konusunda tüm kanıtların sağlanması amacıyla 'deki muhataplarıyla "çok yakın" çalışma içinde olduklarını belirtti. Ancak aynı yetkililer, Gülen'in iadesi meselesinin "ABD Başkanı veya Başkan Yardımcısı tarafından değil, mahkemede belirleneceğini" de ekledi.

2 BAKANLIKTAN BİRER HEYET
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'den "derhal" Gülen'i iade etmesini talep ettiğini anımsatan CNN, ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan bir sözcüye dayanarak "Dışişleri ve adalet Bakanlıklarından birer heyetin de hükümet yetkilileriyle, 'nin Gülen konusunda yürüttüğü soruşturmaya ilişkin istişarelerde bulunmak üzere Türkiye'ye gideceğini" belirtti.

GÜÇLÜ DESTEK MESAJI VERECEK
Haberde, ABD'de cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump'un olası başkanlık zaferinin ittifak için ne anlama geleceğine ilişkin uluslararası kaygılar sürerken "Üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisi de Türkiye ziyareti sırasında Başkan Yardımcısı Biden'ın, NATO'nun muhafızına yönelik güçlü bir desteğin altını çizeceğini söyledi" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Saray: Gülen konusunda Türkiye ile çok yakın çalışıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN