Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya liderleri yasımızı paylaştı

Giriş Tarihi: 22.8.2016
Dünya liderleri yasımızı paylaştı
İlk taziye yine Putin'den geldi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir, Gaziantep saldırısının ardından Erdoğan'a ilk taziye mesajını gönderdi. Düğünün hedef alınmış olmasının terörizmin, ahlakın temel kurallarını tanımadığını gösterdiğini ifade eden Putin, ile terörle mücadelede işbirliğini her yönden genişletmeye hazır olduklarını vurguladı.

Katolik âleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis saldırıda hayatını kaybedenler ve yaralananlar için dua etti.
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price: ABD, Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısını en güçlü şekilde kınıyor. ABD Başkan Yardımcısı Biden, 24 Ağustos Çarşamba günü, değerli NATO müttefikimiz ve ortağımız 'yle terör belasıyla mücadelede birlikte çalışmaya dönük taahhüdünü yenilemek üzere Ankara'yı ziyaret edecek.
ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass: Müttefikimiz 'nin yanında duruyor, ortak terör tehdidini yenmek için birlikte çalışmayı sürdürmeyi taahhüt ediyoruz.
Almanya Başbakanı Angela Merkel: Başbakan Yıldırım'a taziye mektubu gönderdi: "Federal hükümet olarak teröre karşı mücadelede Türkiye'nin yakın bir şekilde yanında olduğumuzun teminatını veriyorum."
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini: Hükümet, Gaziantep halkı ve tüm Türkiye ile olan dayanışmamızı ve şefkatimizi ifade ediyoruz.
Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz: Teröristler, sevginin ve hayatın kutlandığı bir yerde ölüm ve keder saçtı.
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore: Güzel Gaziantep'teki korkunç saldırı sonrası kederli ailelere başsağlığı, yaralılara acil şifa dilerim. Bu terörist saldırıyı ve son dönemdeki tüm PKK katliamlarını tamamıyla kınıyorum.
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande: Teröre karşı savaşan herkesin yanındayız.
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ile tam bir dayanışma içindeyiz.
Irak Dışişleri Bakanlığı: Komşu Türkiye'deki saldırılar terör gruplarının benimsediği fikrin ne kadar vahşi olduğunu gösteriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya liderleri yasımızı paylaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN