‘Provokatörler acımızı yaşatmadı’

‘Provokatörler acımızı yaşatmadı’

’te DAEŞ’in kına gecelerini yerine çevirdiği gelin-damat olaydan sonra ilk kez konuştu: Hepimiz kardeşiz. Cenazede yapılanlar provokasyon

'te DAEŞ'in çocuk canlı bombayla kına gecelerini yerine çevirdiği damat Nurettin ve gelin Besna Akdoğan olaydan sonra ilk kez konuştu.

'CENAZEDE PROVOKASYON YAPTILAR'
Damat Nurettin Akdoğan, "Acımızı yaşamadan provokatörler kavga çıkardı. Ölen sen, ben değil, bütün Türkiye. Hepimiz kardeşiz. Bizim kimseye karşı bir düşmanlığımız yok. Ama bunu yapanların cezasını bulmasını istiyoruz. Bizden ne istediler? En mutlu günümüzde bütün akrabalarım öldü. Hiç kimsemiz kalmadı. (HDP'lileri kastederek) Cenazede olanlar, mahallede yaşanan gerginlik hepsi provokasyon. Benim kimseye bir kötülüğüm yoktu, düşmanlığım yoktu. Kimseden tehdit almadım şimdiye kadar. Neden başımıza böyle şeyler geldi" dedi. Gelin Besna Akdoğan ise, "Neden herkesi karşı karşıya getirmek istiyorlar. Bunlara artık müdahale edilmeli. Bunu yapanların cezasını çekmesini istiyoruz" diye konuştu. Saldırıda gelin Besna Akdoğan'ın babası Halit Akdoğan'ın da öldüğü öğrenildi. Öte yandan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı aileyi ziyaret etti.

'DEVLET OLARAK YANINIZDAYIZ'
Vali Yerlikaya, terör mağdurlarının yanında olacaklarını belirterek, "Biz biriz, beraberiz. Sizi seviyoruz, gelinimiz ve damadımıza sahip çıkacağız. Bu yavrularımızın mutluluğunu tamama erdireceğiz. Her zaman arkanızdayız. Ama acınızın dinmesini bekleyeceğiz. Terör mağdurlarına destek vereceğiz. Devlet olarak yanlarındayız" dedi.

'TUZAĞA DÜŞMEYİN'
Başkan Fatma Şahin, düğün sahibinin ağabeyinin kendisine 'Başkanım biz bir ölür, bin diriliriz. Bu şerefsizler, bu hain alçaklar asla amacına ulaşamayacaklar' dediğini söyleyerek yapılmaya çalışılan provokasyonlara karşı vatandaşları uyararak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Şahin "Birileri bizim zenginliğimiz olan kardeşliğimizden rahatsız oldu. Türk- Kürt kardeşliği üzerinde bir provokasyon yapılmaya çalışılıyor kimse bu tuzağa düşmesin" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Provokatörler acımızı yaşatmadı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN