Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cübbeli FETÖ’den şikayetçi oldu

Kamuoyunda ''Karagümrük çetesi'' olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, tutuklanan ve bir süre cezaevinde yattıktan sonra geçtiğimiz aylarda beraat eden ''Cübbeli Ahmet Hoca'' ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, söz konusu olayda kendisine kumpas kurulduğu iddiasıyla başlatılan soruşturmada “müşteki” olarak ifade verdi. Kumpası FETÖ’nün organize ettiğini belirten Ünlü şikayetçi olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 24.8.2016 11:03 Güncelleme Tarihi: 24.8.2016 11:08

53 YIL İSTENDİ, BERAAT ETTİ

2011 yılında dönemin Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'nce düzenlenen bir operasyonla gözaltına alınan ve bir süre cezaevinde yatan Cübbeli Ahmet Hoca hakkında FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan Cumhuriyet Savcısı Uysal tarafından "haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek'', ''insan ticareti yapmak'', ''cinsel saldırı'' ve ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak'' suçlarından dava açılmıştı. Cübbeli'nin 25 ile 53 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep edilmişti. 16 sanığın yargılandığı dava sonucu Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 14 sanık 5 yıl sonra geçtiğimiz aylarda beraat etti.

KUMPAS SORUŞTURMASI

Başsavcı Vekilliğini İsmail Uçar'ın yürüttüğü Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından söz konusu olayda Cübbeli Ahmet Hoca'ya kumpas kurulduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Geçtiğimiz hafta soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şenay Baygın tarafından ifadeye çağırılan ve İstanbul Adliyesi'ne gelen Ünlü, "müşteki" sıfatıyla ifade verdi.

İFADE VERDİ

Adliyeye mesai saati sonrasında gelen ve Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'na geçen Ünlü, savcıya tutuklanmasına yol açan olayların FETÖ'nün organize ettiği bir kumpas olduğunu kaydetti. FETÖ'cülerin Dinler Arası Diyalog projesine karşı söylemleri sebebiyle kendisini aldıklarını belirten Cübbeli Ahmet Hoca, uyarmalarına rağmen geri adım atmayınca montaj kaset iftirasına maruz kaldığını bazı CD'lerin sevenlerine gönderildiğini ileri sürdü.

GÜLEN ÖKSÜZ'Ü GÖNDERDİ!

Bu CD'ler yüzünden gelişen olaylar sebebiyle tutuklandığını, Gülen'in cezaevine Adil Öksüz'ü gönderdiğini çıktıktan sonra da kendisini aradığını ve olayda ilgisinin olmadığını iddia ettiğini kaydeden Cübbeli Ahmet, FETÖ'den şikayetçi olduğunu belirtti. Haksız yere tutuklandığını ve cezaevinde zor günler yaşadığını kaydeden Ünlü, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cübbeli FETÖ’den şikayetçi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN