YPG: Fırat'ın batısından çekiliyoruz

YPG sözcüsü Redur Xelil, Türkiye'nin Celabrus operasyonuyla ilgili Reuters'a verdiği demeçte Demokratik Güçleri'nin isteği üzerine Fırat'ın doğusuna çekileceklerini söyledi. Başkan Yardımcısı Joe Biden Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı ortak basın toplantısında, "YPG ve kuvvetleri nehrin öbür tarafına geçmemelidir. Geçerlerse ve buna bağlı kalmazlarsa hiçbir zaman ABD'den desteklenmeyecekler." ifadesini kullandı. Biden Ankara'dayken ve Cerablus operasyonu devam ederken terör örgütünün bu açıklaması yapması Türkiye'nin diplomasisinin geri adım attırdığı şeklinde yorumlandı.

Giriş Tarihi: 24.8.2016 17:29 Güncelleme Tarihi: 24.8.2016 19:56
YPG: Fırat'ın batısından çekiliyoruz

Demokratik Güçleri'ne üye olan diğer grupların Fırat'ın batısında kalacağı söylenen haberde sadece YPG'nin geri çekileceği belirtildi.

YPG sözcüsü Redur Xelil, "Amerikanin desteklediği Demokratik Güçlerinin isteği üzerine YPG olarak Fıratın Batısın'dan çekiliyoruz" diyerek, geri çekilmenin sadece DSG'nin isteği üzerine yapıldığına dikkat çekti.

BİDEN: DESTEKLEMEYECEĞİZ

Başkan Yardımcısı Biden ile Başbakan Yıldırım, görüşmelerinin ardından ortak basın açıklaması yaptı. Biden toplantıda, "YPG veSuriye kuvvetleri nehrin öbür tarafına geçmemelidir. Geçerlerse ve buna bağlı kalmazlarsa hiçbir zaman ABD'den desteklenmeyecekler." dedi.

ÇAVUŞOĞLU ABD'NİN GÜVENCE VERDİĞİNİ SABAH AÇIKLAMIŞTI

Bu sabah düzelediği basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "ABD, YPG'nin Fırat'ın doğusuna çekileceğine dair güvence verdi. YPG Fırat'ın doğusuna geçmezse gereğini yaparız" demişti.

BİDEN: YPG TÜRKİYE'NİN İSTEDİKLERİNİ YAPMAZSA...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YPG: Fırat'ın batısından çekiliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN