O bombacıları Kobani’deki kamptan

Giriş Tarihi: 29.8.2016
O intihar bombacıları Kobani’deki kamptan
PKK'nın, Hakkâri, , ve son olarak Şırnak-Cizre'de düzenlediği saldırılarda kullandığı eylemcilerini, Suriye'nin Kobani ile Kamışlı kentleri arasındaki 'Şehit Serkan Taburu' adlı YPG'ye ait kampta yetiştirdiği ortaya çıktı. İstihbarat birimleri, intihar eylemcisi teröristlerin kimliklerini de belirledi.
Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne 8 Ağustos'ta düzenlenen ve 3 polisin şehit olduğu, 100'den fazla vatandaşın da yaralandığı saldırıyı yapan canlı bombanın 'Çekdar Serbest' kod adlı Kamil Çelebi (23) olduğu ve İstanbul'da bir konfeksiyonda çalışırken 1.5 yıl önce Kobani'ye gittiği tespit edildi.
Şırnak'ın Cizre ilçesinde emniyet binasına düzenlenen ve 11 polisin şehit olduğu bombalı araçlı intihar saldırısını 'Fırat Pirsus' kod adlı PKK'lı Mustafa Aslan'ın gerçekleştirdiği belirlendi.
Van'ın Erçiş ilçesinde 9 Temmuz'da Pay Jandarma Komutanlığı'na yönelik düzenlenen ve bir asker ile bir korucunun şehit olduğu bomba yüklü araçla yapılan saldırıyı da 'Delil Memani' kod adlı Bilal Altıntaş'ın yaptığı öğrenildi.
Hakkâri'de 27 Temmuz'da Depin polis kontrol naktasına bombalı araçla saldırı düzenleyerek 2 polisi şehit eden terörist Ejder Ecer'in de bu kampta yetiştirildiği belirlendi. Ankara'yı kana bulayan 17 Şubat ve 13 Mart'taki 2 saldırıyı yapan canlı bombalar da yine bu kampta eğitildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O intihar bombacıları Kobani’deki kamptan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN